Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy alkalmazás ingyenes...

Ha egy alkalmazás ingyenes akkor miből hoz profitot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nyílván nem profitot akar termelni. Ha mégis, akkor reklámból.
2021. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Van, hogy csupán "jófejségből" vagy a "gyakorlat kedvéért" írják a programot mindenki megelégedésére.

Van, hogy az elismertségért.

Van, hogy valaki más fizetett érte (vagy lehet érte adakozni).

Van, hogy azért, hogy megvedd a több funkciójú "Pro" változatot.

Van, hogy hirdetések vannak benne; van, hogy a háttérben kriptovalutát bányászik; van, hogy az adataiddal kereskedik.

2021. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Abból, hogy adatokat gyűjt rólad amit aztán harmadik félnek elad pénzért. Pluszban még reklámokkal is bombáz.
2021. febr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

eleve nem a profit az elsődleges cél, persze előbb-utóbb elkezdenek valamilyen módon (pl. donate) alapján szerezni pénzt, hisz van amit már nem lehet napi 1-2 szabad órában csinálni/fenntartani, mert sok meló


eladják az adataidat


esetleg van fizetős verziója is


felhypeolják a projectet mindenféle ígérettel, aztán van pár emberke aki meg már pénzt donate-el, hogy nah most húúú ez meglesz


pár giga cégnél nagy jelentőséggel bír a project, habár nem az övéké, így donate-elnek nagy összegeket, esetleg pár emberkét ráállítanak, hogy dolgozanak rajta


biztos van még pár lehetőség

2021. febr. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több piaci modell is létezik, nem csak a közvetlen vételárból szerezhet az ember profitot.

Igen, olyan is van, hogy valaki a begyűjtött adatokkal kereskedik, de ez azért szerencsére nem bevett gyakorlat. (Bár ironikus módon pont a piac legnagyobb szereplői szeretnek élni, és visszaélni ezzel.) De tisztességes úton is lehet bőségesen bevételt szerezni ingyenes termékekkel.

Van, hogy az ingyenes terméknek van egy jóval több funkcióval bíró, fizetős párja. Ez esetben az ingyenes termék tulajdonképpen reklám-célokat szolgál.

Ennek speciális esetei a shareware és demó szoftverek, ahol az ingyenes termék erősen korlátozott funkcionalitású, és igazán csak arra való, hogy lehetőséged legyen kipróbálni a szoftvert, mielőtt megveszed. (Azért persze vannak kivételek. Total Commander pl.)

Sok esetben az ingyenes szoftver úgynevezett donationware, azaz az "ingyenes" kifejezés helyett helytállóbb rá azt mondani, hogy a felhasználóra van bízva, hogy mennyit ad érte. Ami persze lehet nulla is. De gyakori, hogy ha egy ilyen szoftvert a felhasználó hasznosnak tart, akkor cserébe küld némi adományt a fejlesztőnek. Ami persze általában nem egy csillagászati összeg, de "sok kicsi sokra megy". Az pedig, hogy ingyenesen is hozzáférhető, önmagában is reklám értékű. Egy nagyobb vállalatnak ez elenyészően kis többletköltség, ugyanakkor remek reklűmértékkel bír, hogy van egy termék, amit tök ingyen adnak.

Olyan is van, hogy egy nagyobb vállalat finanszírozza az ingyenes szoftver fejlesztését, pusztán presztízs- vagy marketing-okokból.

Az is egy működő modell, hogy maga a szoftver ingyenes, de lehet mellé kiegészítő termékeket, illetve szolgáltatásokat venni. Hogy mást ne említsek, az Ubuntut gondozó Canonical komoly bevételekre tett szert az Ubuntus pólókból, bögrékből, meg hasonló, rajongóknak szánt termékekből. De ide sorolandó az a módszer is, amikor maga a termék ingyenes, de a terméktanácsadásért fizetni kell.

És végül: van, hogy a közvetett előny miatt, esetleg puszta kedvtelésből fejleszt valaki. Nagyon menő tud lenni egy szakmai önéletrajzban, ha részt vettél egy ismertebb szoftver fejlesztésében.

2021. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!