Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez így legális?

Ez így legális?

Figyelt kérdés
Ha a munkahelyi laptopomra leszedek egy fizetős szoftvert mondjuk a WinRART vagy a VS2015 ót és lejár a 30 napos demó és fentmarad a gépen az úgy legális mert hallottam olyat hogy ilyet nem lehet. Válaszokat köszi.

2021. febr. 3. 18:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Legális.
2021. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a WinRAR helyett vannak ingyenes, nyílt forrású alternatívák - például a 7-Zip és a PeaZip - a VS2015-ből meg van újabb, ingyenesen elérhető, szabadon, időkorlát nélkül használható változata (Visual Studio 2019 Community).


De egyébként shareware/demo/trialware programoknál, ha csak "fennmarad" a szoftver, és nem iktatod ki az időkorlátját/a korlátozott funkcióit mindenféle crackekkel, akkor legálisan használhatod (maximum a rendszergazdátok fog morogni a vállalati szabályzat miatt - ha van ilyesmi).

2021. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Csak elméletileg nem használhatod tovább.

De az, hogy egy demó/shareware szoftvert nem törölsz abban a pillanatban, amikor lejár a próbaidőszak, abszolút nem illegális.

2021. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A VS-t illetően: annak is vannak ingyenes, és ráadásul egyáltalán nem gagyi alternatívái. Én a MonoDevelopot használom, az erőforrásigénye a töredéke a VS-ének (tök gagyi gépeken is elfut), és nem mellékesen multiplatform, Linuxon is használható.

Régebben használtam a SharpDevelop-ot, sajnos a végére elég esetlen irányt vett a fejlesztés, és 5 éve be is fejezték, pedig egész használható alternatívája volt a VS-nak.

Más, "fizetős" fejlesztőeszközökre is lehet ingyenes, és használható alternatívát találni. Ha valaki a Delphi/Pascal vonal rajongója, akkor ott van a Lazarus, ami teljesen ingyenes, és szintén multiplatform. (A Total Commandert is ebben fejlesztik.)

2021. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 Igen tudom én pl a total commander helyett Q-Dir t a WinRAR helyett 7-zip et és a VS2015 community változatát használom csak kb 3 napja volt értekezlet amin elmondták azt hogyha lejár a 30 napos trial akkor azt a szoftvert illegális tovább használni így ha van alkalom azonnal töröljük. Bár az office nekem trialos sajnos lejárt igaz leltem más alternatívát de néha még megszokásból használom. Az eddigi válaszokat köszi (még ha tudsz valami hasznosat nyugodtan írj kommentet).
2021. febr. 3. 19:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Céges környezetben nem használható a Community verzió. Az otthoni használatra van neked. :). Csak úgy megjegyezem.
2021. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mi a francér ne lenne használható? A rendszergazda pakolja a gépekre ezt a sok sz*rt akkor minek teszi rá? Bár kettő van egy céges (fizetős) és a community ennek mi az oka? A communityt ezek szerint otthon haszálhatnám?
2021. febr. 3. 20:55
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk otthon is dolgoznom kell vele valamit?
2021. febr. 3. 20:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Mert azt, hiszi hogyha Community akkor az bármilyen környezetbe használható. Csak, hogy annak is van egy licensze. Szerinted a Microsoft miből él? A felhasználókból vagy a cégekből? :)
2021. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mindkettőből de leginkább cégekből (szerintem).
2021. febr. 3. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!