Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Arch linux vagy manjaro linux?

Arch linux vagy manjaro linux?

Figyelt kérdés
Elvileg nincs közte sok különbség csak érdekel hogy szerintettek melyik a jobb és miért.

2021. febr. 4. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De, elég sok különbség van, főleg a megcélzott tudásszintet illetően. A Manjaro alapja az Arch, de míg utóbbi a kifejezetten profi, és mókolni szerető embereket célozza meg, addig a Manjaro pont, hogy a kezdő és középhaladó rétegeknek készült.
2021. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdő vagy, vagy nincs időd/kedved szüttyögni Arch-csal, akkor Manjaro.
2021. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Manjaro is gyakorlatilag Arch, csak van hozzá frankó telepítő, ami egy csomó mindent megcsinál helyetted. Igazából ez a legfőbb különbség, a telepítés folyamata. Ha már fent van, akkor igazából nincs különbség, ugyanazok a repók használhatók mindkettőben.
2021. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az Arch használatának annyi előnye van, hogy percenként elmondhatod hogy "I use Arch btw".
2021. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A manjaro olyan az archnak, mint a debiannak az ubuntu csak bugok nélkül. Magyarul, a manjarot egyszerűbb használni, több az előre konfigurált dolog benne. Az archban az a jó, hogy megmondja mit akarsz rá, felesleges programok nélkül. Te magad konfigurálod be és te magad választod meg a programkészletet. Nagyon nem ajánlom kezdőknek. Már a telepítésnél is elakad egy akár haladó emberke. Tényleg nagyon kell érteni hozzá.


A manjaro ezzel szemben nagyon felhasználóbarát. Nem igazán kell kutatni a terminálban. Ha van is egy problémád, ezer százalék, hogy van rá megoldás a neten, esetleg akkor. De akkor is csak copy paste. Az xfce felülete sokkal kiforrottabb, mint a KDE vagy a Gnome., mert inkább arra koncentrálnak. Én próbáltam a manjarot kb. 2 éve és tősgyökeres Debian felhasználóként nagyon elakadtam rajta. Viszont hetekkel ezelőtt kipróbáltam újra és gyökerestől megváltozott. Abszolút kezelhető egy kezdő ubuntusnak is. Manjarot ajánlanám.

2021. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
38%
@5: Aki az arch telepítésénél elakad, annak memóriaproblémái vannak, vagy szövegértési. Nagyon is ajánlható kezdőknek, sokat megtudhat a Linuxról is közben.
2021. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attilav válasza:
83%
Aki jó informatikai vénával rendelkezik annak feltétlenül ajánlom az Arch-ot! Autistaként az angol wiki alapján fel tudtam telepíteni és be tudtam konfigurálni. Pedig gyenge az angolom. Jól érthetően fogalmaz a wiki, így szerintem a kevés angol tudással rendelkezők is eligazodhatnak benne. Az angol tudás mellett tudni kell értelmezni a szöveget, nemcsak vakon követni a leírást! Ha valaki nagyon bizonytalan magában akkor Arch telepítés előtt húzzon le minden más lemezt az alaplapról kivéve amire az archot fogja telepíteni, így el tudja kerülni hogy véletlenül törölje az adatait. Az Arch az egyik legsoványabb leg bloatmentesebb disztró a linux "piacon". Aki egyszer rákapott az ízére nem is akar majd mást használni! Manjaro az nagyon bloat, ubuntu meg pláne. Archon mindent magad dönthetsz el pl hogy milyen bootmanagert használsz, nem erőltet rád semmit, grub helyett használhatsz systemd-boot -ot, networkmanager helyett systemd-networkd-t, stb. Kezdőknek ajánlott virtuális gépen gyakorolni a telepítést és csak utána élesben!
2021. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!