Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért így kapcsol be a MacBook...

Miért így kapcsol be a MacBook-om?

Figyelt kérdés
Szasztok! Egy MacBook Air 2017 tulajdonosa vagyok. A legfrissebb szoftver van a gépemen. A "probléma" már a Mojave óta fennáll. Eddig úgy kapcsolt be, hogy betöltötte az operációs rendszert majd kérte a jelszavamat, beírtam és használható volt. Most úgy kapcsol, hogy Apple logo, kéri a jelszót és ha beírtam utána kezd el betölteni. Tudjátok estleg, hogy miért van ez? Nekem az előbbi sokkal praktikusabb volt így ha van rá megoldás visszatérnék arra. Tudjátok esetleg mi lehet az oka a változásnak?
2021. febr. 6. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Válaszok Önnek, a profiktól:

[link]

Köszönjük, hogy Minket választott!

2021. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kérhetnék még annyi segítséget, hogy a kérdésemre a konkrét választ hol találom?
2021. febr. 6. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Bekapcsoltad a FileVault-ot? Ez a meghajtó titkosítás, ami a felhasználói jelszóval oldja fel a diszket. Tehát indításkor kéri a jelszót, feloldja a titkosítást és be tudja tölteni a rendszert.


Ha nem tetszik, akkor vagy ezt kikapcsolod (szerintem hülyeség, mobil eszközt mindig érdemes titkosítani), vagy nem kapcsolod ki a géped, csak altatod, így egy-egy rendszer frissítésig a jelszavaddal csak a zárolt rendszert kell feloldani.

2021. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!