Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet olyan képet...

Taebae. kérdése:

Hogyan lehet olyan képet casinálni, hogy az egész fekete-fehér és több valami színes rajta? én gimp-el próbálkozok, de valahogy nem megy :/ a leírás nem valami pontos.

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pedig pofonegyszerű:

1. lépés: kijelölöd, azt amit színesen akarsz hagyni

2. lépés: invertálod a kijelölést

3. lépés: Colors menü -> Hue-saturation alpontban a Saturation skálát teljesen balra húzod(-100-ra) és kész.

2010. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az a baj h igysem megy. azzal az eljárással szeretném h valami maszkot kell kilyukasztani, de nem értem h h kell :/
2010. aug. 16. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg tudnád mondani, hogy melyik leírás alapján próbálod és hogy hol akadtál el?
2010. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

e szerint. [link]

de valahogy nem valami tiszta :/ és nem nagyon értem.

2010. aug. 16. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Ehhez aktívnak kell lennie a rétegek, csatornák, útvonalak ablaknak, ha nem az, akkor ablakok/rétegek, csatornák, útvonalak.

Utána húzd bele a (színes) képet, a rétegek... ablakon látod is a képet, amit betettél, ekkor arra jobb egérgomb/réteg kétszerezése, utána legyen kijelölve a felső réteg (a másolat), ezután színek/leképezés/színátmenet-leképezés (legyen a két szín fekete-fehér, ami ki van választva, ez van alapból), majd jobb egérgomb a felső rétegre/rétegmaszk hozzáadása -> fehér (teljesen átlátszatlan), ezután kattints az ecsetre, és a színének feketét állíts be, hogyha most elkezdesz festeni vele, akkor színes lesz az a rész, amit festettél, ha valahol túlmentél, állíts be fehér színt, akkor újra fekete-fehér lesz.

2010. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi megpróbálom ^^
2010. aug. 16. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez a leírás feleslegesen túl van bonyolítva.

Ha mindenképpen maszkolással szeretnéd megcsinálni, akkor így csináld:

Shift+Q segítségével bekapcsolod a gyors-maszkot(pirosas árnyalatú lesz a kép).

Fehér szín segítségével kimaszkolod a színesen hagyandó részeket, ekkor ott eltűnik a pirosas árnyalat(ha valamit vissza akarsz maszkolni akkor fekete színnel tudod megtenni, ekkor újra pirosas lesz)

Ha sikerült kimaszkolni mindent, akkor megint lenyomod a Shit+Q billentyűket és az első hozzászólásom harmadik pontját végrehajtod.

2010. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi :D
2010. aug. 16. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

vagy így

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szerintem én vagyok a hülye, de ez sehogy sem megy.
2010. aug. 16. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!