Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet ingyen használni a...

Hogy lehet ingyen használni a Microsoft Word-öt és a többi Office programot?

Figyelt kérdés
Most az online oktatásban nagy szükségem lenne ezekre a programokra. Tudnátok segíteni, hogy hogy lehet ingyen használni? Oldalakat már nézegettem de nem sikerül sehogy sem ingyenesen használnom.

2021. febr. 10. 15:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy lehet ingyen használni? Ezek fizetős programok!
2021. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Most a nem legális lehetőséget inkább hagyjuk, bár ha netán erre fanyalodsz, akkor azért arra vigyázz, hogy biztonságos helyről szrezd be! Az olyasmit, hogy "majd én feltöltöm neked a feltört verziómat, te meg letöltöd", messze kerüld el! Ki tudja, miket tölt fel, mik fognak még mellette feltelepülni a gépedre! Egyébként is komoly kockázatot jelentenek a feltört szoftverek.

Akkor már ha illegálkodni akar, inkább szerzze meg a hivatalos telepítőt, telepítse fel, a "sima" Office (nem a 365) így is működni fog, csak indításkor kiírja, hogy nem aktivált példány. De ettől az még működik rendesen.


Ha gimibe jársz, akkor az o365.edicatio.hu oldalon regisztrálva letöltheted az Office 365 telepítőjét. Ha szakképzésben tanulsz, ez kicsit macerásabb, ugyanis más minisztérium alá tartozik a szakképzés, és számukra nem jár ez a lehetőség.

De!

Az iskoláknak lehetőségük van regisztrálni magukat a Microsoftnál, és ezek után az iskola (illetve közvetlenül a rendszergazda) saját hatáskörén belül adhat minden tnaulójának és tanárának az Office 365 használatához jogosultságot. Ha te szakképzésben tanulsz, tessék nyaggatni ezzel a rendszergazdát! Ha kell, ezt a linket el is küldheted neki: [link] Igaz, nektek nem a Teams lesz a lényeges, de ez már csak mellékes, a Teams-szel együtt a teljes Office-t megkapjátok.

Ezt a regisztrációt a rendszergazdának kell elvégeznie, ami a mellékelt dokumentum elovlasásával együtt is kb. fél óra. Amire majd sokat kell várni, az a Microsofttól a visszaigazolás, hogy oktatási intézmény vagytok. Ez nagyjából egy két hét lesz. De ha megvan, onnantól a rendszergazda fog tudni a suli bármelyik tanulójának vagy tanárának hozzáférést adni, ahonnan le lehet tölteni az Office 365-öt, amit addig használhatsz legálisan, ameddig a jogviszonyod, illetve a suli rendszerében való regisztrációd él.


Azok sem írnak butaságot, akik rávilágítanak, hogy nem csak a Microsoft gyárt irodai programcsomagot (Office-t). Sőt, én magam is LibreOffice-t használok, holott munkámból adódóan ingyen hozzájuthatnék. Ugyanis személyes véleményem szerint ez még jobb is, mint az MS Office. Kicsit más, szóval eleinte szokatlan lehet, de most már ha ők fizetnének nekem, akkor sem váltanék vissza. (Jóó, azért van az a pénz, havi 2 misiért elgondolkoznék rajta, de ésszerű keretek között kizárt. :D)

Persze, ha ez neked arra kell, hogy pl. informatika órán, ahol konkrétan Microsoft Office-t KELL használni, a tanci meg merev és befásult, akkor nem biztos, hogy nyerő ötlet más szoftverrel előhozakodni (bár nálunk nem csinálnak ebből sem problémát, sőt, van olyan tanár, aki még örül is neki, ha valaki LibreOffice-t használ), de ha beadandók, bemutatók, házi dolgozatok, meg ilyesmik írására kell, akkor egyáltalán nem vagy Microsoft Office-hoz kötve! Amit #5 írt, ha igaz (mert azért vannak fenntartásaim), az hatalmas nagy szégyen arra a tanárra - és ezáltal az iskolára - nézve, tekintve, hogy a Ms Office már a 2010-es verziótól kezdve meg tudja nyitni a LibreOffice dokumentumait, és nem mellékesen: az összes elterjedtebb Office képes a MS formátumaiban menteni. Meg egyébként is: beadandót illik "semleges" formátumban kérni, mondjuk pdf-ben. Így elkerülhetőek az ilyen "de hát nem tudtam megnyitni" jellegű hisztik.


Na, de ennyi elég a rizsálásból, lássuk a további lehetőségeket!


1. LibreOffice. (Vagy OpenOffice, a kettő majdnem ugyanaz.)

Szinte minden rendszeren elérhető (Androidon AndrOpenOffice-nak hívják), én 15 éve ezt használom, és nem véletlenül. Túl azon, hogy ingyenes, kifejezetten stabil és megbízható. A saját formátumán túl képes a Microsoft formátumaiban is menteni, illetve természetesen pdf-be is. Tartalmaz egy szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, bemutatókészítőt, adatbáziskezelőt, meg közvetetten egy webszerkesztőt, illetve egyenletszerkesztőt is. Oké, a webszerkesztője azért nem a csúcskategória, igazából csak egy szövegszerkesztő, ami képes weboldalként menteni, de a semminél ez is több.


2. WPS Office.

Ingyenes, és külsőre jobban hasonlít a Microsoft Office-ra. Viszont angol nyelvű (ettől persze lehet benne magyarul írni), és csak szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, illetve bemutatókészítőt tartalmaz. (Adatbáziskezelőt nem.) Ez is elérhető több platformon is.


3. Softmaker FreeOffice.

Hasonló a WPS-hez, csak magyarul is elérhető, viszon (ingyenes) regisztrációhoz kötött.


4. OnlyOffice.

Kb. mint a LibreOffice, csak megjelenésben jobban hasonlít a Microsoft Office-ra.


5. Abiword, Gnumeric.

Talán kicsit az előzőeknél szerényebb szoftverek, itt azért tényleg lehetnek kompatibilitási problémák, viszont gyors, és kis erőforrásigényű.


6. Online irodai programcsomagok.

Google Dokumentumok, Microsoft Office Online, Zoho Docs, WPS Cloud, meg ki tudja, hány van még. :) Telepítés nélkül használható mindegyik, interneten keresztül. Nyilvánvaló hátrány, hogy ha nincs internet, akkor nem tudod használni, meg azért ezek némileg lebutítottak a rendes asztali Office-okhoz képest (talán a Zoho az, amelyik a legkevésbé van lebutítva). Lehetséges "offline" menteni (letölteni) a velük készült dokumentumokat. Mindegyikük ingyenes regisztrációhoz kötött, sőt, ha van GMailes e-mail címed, akkor egyúttal regisztrálva vagy a Google online office-ára is, csak még eddig lehet, hogy nem tudtad. ;)

Jellemzően szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, és bemutatókészítőt tartalmaznak.

2021. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

#9 "Szerinted mennyi fogalmam volt nekem ezekről tízen évvel ezelőtt? :D"

Azért a "mentés másként" lehetőséget már általános iskolában is illik ismerni.

2021. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, végül a Libre Officet töltöttem le. <3
2021. febr. 10. 18:38
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Jó döntés. A Libre Office-al tudsz docx-be, xlsx-be és pptx-be is menteni.
2021. febr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

"Azért a "mentés másként" lehetőséget már általános iskolában is illik ismerni."


Főleg hogy 12 éves koromig még számítógépet sem nagyon láttam testközelből. Tudod én ilyen öreg boomer vagyok, az én időmbe még lovaskocsin hozták az internetet. :D

2021. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!