Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a feladatot Excelben?

Figyelt kérdés
Van egy oszlop, amiben különböző nevek és egyéb szöveg szerepel. A neveket külön tartományban soroltam fel. Hogyan listázzam ki minden cellából csak a nevet? Pl. A2-ben az van hogy "Holnap Gáborral megyünk moziba" vagy "Éva ötödikes", akkor B2-ben csak Gábor vagy Éva szerepeljen.
2021. febr. 12. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy.

Az Excel nem fog gondolkodni, a mondat megértése nélkül pedig esélytelen, hogy pontos algoritmust találj. Lehet persze többé-kevésbé hatékony "közelítő megoldásokat" találni, például jó kiinduló pont az, hogy a nagy kezdőbetűjű szavakat keresed meg (persze, ez önmagában is épp elég feladat a klasszikus eszközökkel... VBScripttel kicsit könnyeb...), de ez nem fog minden esetben működni. Mondjuk a "Józsival és Kovács Bélával a Kossuth utcában találkoztam, miközben egy Suzukit vezettem" mondatban több helyen is félresiklana ez a módszer. Persze, hozzá is csatolhatsz egy utónévszótárat valamilyen módon, de az csak az abban szereplő nevekkel fog működni.

Egyébként ez egy kifejezetten jó programozási feladat, ha van affinitásod hozzá, hajrá! ;) Tökéletes megoldást nem fogsz találni, de kis ügyeskedéssel bőven 90% fölötti eredményt elérhetsz.

2021. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, igazából a szkriptelés nem annyira az én világom:) Arra gondoltam, hogy ha egy külön referencia oszlopban megadom a neveket, amik a mondatokban előfordulnak, akkor valamilyen függvénnyel fel lehet ismertetni és listázni az azonos stringeket a mondatokból.
2021. febr. 12. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!