Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Virtuális szuper felbontás...

FNorbert kérdése:

A Virtuális szuper felbontás tényleg jobb minőséghez vezet?

Figyelt kérdés
A Radeon Szoftvernek van egy "Virtuális szuper felbontás" nevű része ami jobb felbontást igér.Nekem egy Full HD-s monitorom van és videohoz jobb volna nagyobb felbontású kép.Az lenne a kérdésem,hogy ha a radeon live Videófelvevő programával veszem fel a videót és ezt a "Szuper felbontást" használom akkor tényleg jobb lesz e a videó minőságe mert Full HD-s monitoron nem látszik annyira.(Tudom hogy a felbontás Nagyobbnak irja a videó tulajdonságánál,de nem tudom hogy a minőség is ugyan olyan e,Nem e pl.: 4k-t ir de csak Full HD-s)

#Radeon #full HD #Szuper felbontás
2021. febr. 15. 09:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Felbontásban biztos jobb lesz, de a minőséget a bitrate, illetve a kódolás fogja meghatározni. Azaz egy H.264-es kb 1000 kb/s bitrátájú 4K videótól ne sokat várj, mert nem lesz "minőségibb", mint egy FullHD videó (veszteséges tömörítés, alacsony bitráta -> pontatlanabb/életlenebb videoanyag)
2021. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!