Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet, hogy újabb játékok...

Hogy lehet, hogy újabb játékok hibátlanul futnak, míg régebbieknél problémák vannak a laptopomon?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo ideapad 330 15arr notebookom. Alapvetően nem game notebook, de nem is játszom új generációs játékokkal. Inkább csak nosztalgiázgatok.


Azt figyeltem meg, hogy míg a Mass Effect 1-2, Assassin's Creed 1-2 és Brotherhood kiválóan fut, addig az annál régebbi Witcher 1 egyrészt már az első pályán (a prológusban) akadt, másrészt egyszerűen nem töltött be az 1 fejezetben. Gyakorlatilag kifagy.


Azt annak idején is tudtam, hogy a Witcher 1 híresen szarul volt optimalizálva. Elég sokáig tart egy-egy betöltés pl.


Mi lehet a megoldás?


Arra gondoltam, hogy talán HDD-ről át kéne állnom SSD-re. Megnézni javít-e a betöltésen. Lehetséges, hogy a VGA chippel van gond? Ebben a laptopban AMD magocskák vannak. Régebben amíg PC-n játszottam NVidia cuccokat használtam azzal nem volt gond, de ennek már legalább 6-8 éve.


Mit gondoltok?


(Még annyit hozzátennék, hogy ez egy GoG-on vásárolt The Witcher: Enhanced Edition. Általában a GoG-ra feltöltött játékokra nincs panasz.)



2021. febr. 20. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg kompatibilis módba futtatni őket.
2021. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!