Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: Vízszintesen hogyan...

Excel: Vízszintesen hogyan lehet gyorsan kitölteni a sort úgy, mint függőlegesen (a cella jobb alsó sarkában lévő +-re kétszer kattintva)?

Figyelt kérdés

Mondjuk feliratozva van vízszintesen, hogy: 1. 2. 3. 4. ... 28.

és logikus adatot szeretnék bevinni pl. mindig az előző kettő szám értékét adja össze. (Az első két adat be van írva.)



2021. febr. 24. 20:01
 1/7 savanyújóska ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha függőlegesen kitöltöd, és utána átforgatod vízszintesre, arra most sajnos n tudom a pontos parancsot, de emlékeim szerint a jobb klikkes menüben elérhető.
2021. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz, ez is megoldás. De csak félmegoldás.
2021. febr. 28. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogod elhinni, de ez a technika vízszintesen is működik. ;)
2021. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2003-as excel-ben az én gépemen nem.

Igaz, hogy ideje leváltani, de ezt félretéve nem értem, hogy miért nem működik vízszintesen.

2021. márc. 1. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Dupla klikk helyett húzd azt a sarkot.

(O365-tel próbáltam, ami kb a 2019esnek felel meg, de ez sztem már 2003.ban is így volt)

2021. márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából én is arra gondoltam mint amire az #5-ös, csak utána láttam hogy duplaklikkes megoldás. Emellett azonban a kihúzós a szimpla klikkes megoldás, ami még jobb. :) Egyébként semmi baj nincs a 2003-as excellel. Az még normális hagyományo menüs ha jól emlékszem. Annyi hogy az talán nem olvas/ír .xlsx/.docx stb kiterjesztésű fájlokat talán.
2021. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha van mondjuk 28 vagy ahelyett mondjuk 70 adatod, akkor egyáltalán nem jó megoldás. Rákattintasz, úgy tartod és viszed-viszed-viszed, majd túlszaladtál, akkor vissza-vissza-vissza és megint túlszaladtál.


Azért néhány funkcióval többet tartalmaznak az újak, de azoknak pedig a menüjük nem tetszik.

Van xlxs-->xls és fordítva konverter, de még nem próbáltam. Nem tudom, hogy mindent át tud-e vinni.

2021. márc. 1. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!