Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 en hogy lehet egyszere...

Win 10 en hogy lehet egyszere 2 aktiv ablak?

Figyelt kérdés

Például ha jegyzetömböl másolok át valamit a böngészöbe (át gépelelem) akkor amint bele katintok a bongészöbe ,hogy irni tudjak el tünik a jegyzet tömb vagy bármillyen másik app.

Tudom ,hogy osztot képernyővel megoldható de ugy rémlik van valami gomb kombináció ami a másik appot nem engedné eltüni


2021. febr. 25. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyes alkalmazásoknak van always on top (mindig felül) funkciója, máshogy szerintem nem működik, ha csak teljes képernyőn vagy hajlandó böngészni. Akkor sem marad aktív az ablak csak nem tűnik el. Ilyen pl. a Feladatkezelő.
2021. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az always on top hogy kapcsolhato be?
2021. febr. 25. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Az asztalon egymás mellett több ablak is elfér..

Nem érthető a problémád.

2021. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Aktív ablak az, amiben éppen dolgozol, vagy konyhanyelven az, amelyikbe bele vagy kattintva.
2021. febr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(Feladatkezelő) Beállítások > Mindig látható
2021. febr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: "Például ha jegyzetömböl másolok át valamit a böngészöbe"

Én simán a képernyő bal oldalán levő jegyzettömbben levő szöveget áthúzom a jobb oldalon levő böngészőbe és kész, akár aktív akár nem..

Sőt feltaláltak egy másik módot is: ctrl+c majd ctrl+v ... :P

Sőt akár 3-4db ablak közt is könnyedén tudom huzigatni a szöveget (vagy képeket, fileokat, stb) úgy hogy nem jelent problémát hogy egyszerre csak az egyik aktív.

2021. febr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fordítva ülöd meg a lovat.

Csak a Windows (meg egyáltalán: akármilyen modern grafikus felületű operációs rendszer) alapjaival kéne tisztában lenned ahhoz, hogy egy másolási művelet ne jelentsen problémát.

Már a '80-as években feltalálták az ALT+TAB, CTRL+C, illetve CTRL+V kombinációkat. Ezek pont arra szolgálnak, hogy különböző alkalmazások között tudj váltani, illetőleg köztük adatot átvinni. Az ALT+TAB segít abban, hogy gyorsan az egyik alkalmazásból a másikba tudj váltani. (Persze, egérrel is ki lehet váltani ugyanezt a funkcionalitást, de ha nem akarod, hogy a számítógépnél töltött időd fele nettó tökölés legyen, akkor jobb elfogadnod, hogy a billentyűzettel majdnem minden gyorsabban elvégezhető.)

Annak, hogy egyszerre csak egy aktív ablak lehet, komoly okai vannak, és ez egészen a rendszer alapvető működéséig nyúlik vissza, amivel szerintem úgy, hogy még a másolás-beillesztés is alig megy, jobb, ha nem fárasztalak.

Szintén évtizedekkel ezelőtt kitaláltak egy vágólap nevű ideiglenes tárterületet. Ez szolgál - többek között - arra, hogy egyik alkalmazásból a másikba adatokat tudj átvinni. Kijelölöd azt, amit át akarsz másolni, CTRL+C (vagy szerencsétlenkedsz kicsit az egérrel), átváltasz oda, ahová be akarod illeszteni, és CTRL+V. Ennyi. Egyszerű, gyors, tiszta. Persze, ha neked az esik jól, tehetsz a műveletbe 25 tök felesleges csavart, de azzal előbbre nem leszel.

Mellesleg nem is értem, hogy mit akarsz te másolás helyett belekattintani a böngészőbe? Vagy te a "másolást" úgy értetted, hogy legépeled azt, ami a Jegyzettömbben van?

2021. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen gépelve a jegyzet tömböt csak példának hoztam legutobb már nemtudom pontosan mit de egy appbol akartam le gépelni valamit a böngészöbe és az appba nem lehetett ki jelölni amit át akartam másolni.

Azt gondoltam van mód arra ,hogy ha teljes képernyős módba van a böngésző akkor tudjak úgy bele katintva írni ,hogy közbe ne ugorjon le a tálcára az app amiről másolok.

2021. febr. 26. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!