Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csinálok rosszul a GIMP-ben?

Mit csinálok rosszul a GIMP-ben?

Figyelt kérdés
Eddig mindig simán tudtam használni. Főként azt szoktam vele csinálni, hogy megfogok egy képet (teszem azt egy állatról) és rárakom az egyik haveromnak a fejét.Ezt eddig úgy csináltam, hogy: Megnyitom külön a két képet, az egyikről levágom a fejet, ctrl+c, rámentem a másikra, ctrl+v, odamozgattam, lekicsinyítettem/felnagyaobbítottam és kész. Most, ha megpróbálom fölnagyítani csak a fejet, az egész kép mozog vele együtt. Full homály, hogy most a program változott-e meg, vagy csak én felejtettem el valamit.

2021. márc. 3. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a lényeg, hogy ctrl+v után ne klikkelj sehova a képen, hanem egyből a mozgató/átméretező/stb. eszközre menj rá. Így a beillesztett rész marad kijelölve, amit írsz az akkor történik ha valamiért átkerült a kijelölés az egész képre.
2021. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egy másik lehetőség, ha esetleg később még változtatni akarnál valamit csak a beillesztett részen, akkor érdemes úgy csinálni, hogy előbb csinálsz egy új réteget és úgy illeszted be. Így az sem probléma, ha beillesztés után megszünteted annak a darabnak a kijelölését.
2021. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Külön rétegre kell tenni a 2. képet, és kell vigyázni, hogy ne legyenek "összeláncolva"


[link]

2021. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Megint jól elhúztam a fogalmazgatást, a többiek közben megválaszolták, de mindegy...


„vagy csak én felejtettem el valamit”

Én inkább arra gyanakszom, hogy valami fontos eleve nem is tudatosult benned, nevezetesen: a rétegeken való munka haszna. Az első kolléga alighanem helyesen tippelt a vázlatos leírásod alapján, és a beillesztés után egyszerűen lekattinthattál a kijelölt részről, amivel azt azonnal bele is építetted a képbe, így attól függetlenül szerkeszthető elemként már nem is létezik. A lényeget a Rétegek ablakban láthatod: Beillesztéskor megjelenik egy „Lebegő kijelölés...” nevű ideiglenes réteg, amit csak addig szerkesztgethetsz, amíg vele foglalkozol. Ha lekattintasz róla, a lebegő réteg véglegesedik, vagyis beleíródik az alapképbe, és eltűnik a Rétegek ablakból. Ez a módszer egyszerűsége ellenére sem túl üdvös. Ha mondjuk utólag eszedbe jut, hogy a haverod fülét még meg is nyújtanád, vagy kiderül valami malőr, például a kivágásba nemkívánatos módon belekerült a gallérja is, az efféle kései változtatások a véglegesített rétegen már bonyodalmasan végezhetők el. Sokkal szerencsésebb, ha a lebegő kijelölésből nyomban külön réteget csinálsz, ennek legkényelmesebb módja, ha beillesztés után megnyomod a Rétegek ablak „Új réteg létrehozása...” gombját, a gombsor bal szélén. Ettől fogva egy önállóan szerkeszthető, külön rétegen lesz a kivágásod, amit az alapkép módosítása nélkül szabhatsz-varrhatsz.

2021. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!