Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntun (a legújabb verzió)...

KmsRys kérdése:

Ubuntun (a legújabb verzió) hogyan tudok teljesen eltávolítani egy olyan programot, amit .appimage fájlból telepítettem?

Figyelt kérdés

Ez pontosan az LMMS nevű zene készítő program. Témákat akartam beletenni, de azóta teljesen feketék lettek a piano rollban a zongora gombok, nem látszik, és hiába állítom vissza a témát, úgy se válik újra láthatóvá.


Szóval el szeretném távolítani teljesen, majd ezután ismét telepíteni, hátha így helyreáll. Esetleg az megoldható, hogy a meglévő .appimage fájllal újratelepítsem? Mert az a baj, hogy ha megnyitom az .appimage fájlt, akkor csak megnyilik a program, nem jön be ismét a telepítés, ezért nem tudom újratelepíteni!



2021. márc. 13. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van a felhasználói profilmappában (/home/felhasználónév ) egy .lmmsrc.xml nevű állomány, elvileg az tárolja a beállításokat - esetleg azt módosítsd/töröld.


Bővebben: [link]

2021. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Töröltem azt a fájlt, most be is jött a "setup" de az a baj, hogy még mindig nem látszik a piano. Gondolom vannak még más mappák/fájok, amiket törölni kéne. Arról tudok, hogy van /usr/share/lmms mappa, de azt nem tudom, hogy esetleg van-e még mappája máshol is. Mert azt mind ki szeretném törölni.
2021. márc. 13. 14:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Sikerült! Töröltem azt a mappát is, újra beállítottam, és jó lett.
2021. márc. 13. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:

"el szeretném távolítani teljesen"

sudo apt purge lmms

2021. márc. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 voltam, felejtsd el, most látom az appimage részt.


Egyébként miért jobb így, mint csomagkezelőn keresztül telepíteni? Forrásból is fordíthatsz lmms-t, csak "make install" helyett "checkinstall", és máris látható a csomagkezelőnek.

2021. márc. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az 1.3.0 alpha verzióját lehet úgy telepíteni? Mert azt használom.
2021. márc. 14. 06:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég zavaros a téma, mivel az appimage programokat nem telepítjük, hanem egy ideiglenes helyre felcsatolva használjuk. Az ubuntu max az 1.2.2-t adhatja, az alpha verzió hivatalosan csak appimage-ként érhető el.
2021. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7-es, hát ez a probléma... A korábbi verziója sajnos nem lenne megfelelő, mert azokból még hiányzik 1-2 dolog, ami az 1.3.0-ban benne van.
2021. márc. 16. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!