Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok 2 windows-t...

Hogyan tudok 2 windows-t feltenni?

Figyelt kérdés

Szóval, telepítve van egy windows 7 a gépemre. Bizonyos okok miatt, pedig windows xp kell, tehát szeretnék azt is feltelepíteni a 7 mellé. (mielőtt felmerülne a kérdés hogy mért nem törlöm a windows 7-et és teszek fel xp-t, nem szeretném, és szeretem a win7-et, és mert már rég óta jól működik) Nos, gondolom, csinálni kell egy új partíciót, ami oké is.. És utána? Úgyszeretném, hogy amikor indul a gép, akkor vagy megkelljen nyomni az f8-at és bejöjjön az opr. választó, egyébként a 7-re bootoljon, vagy automatikusan jöjjön be az operációs r. választó menü.(azt talán be is tom állítani az első variációt) És azért teszem fel a kérdést, mert nem szeretnék meglepetésbe botlani, így nem szeretném, hogy pl üssék egymást. Szóval? Hogy tudom feltenni az xp-t? (úgy hogy a 7-nek se legyen baja és az adtaimnak se(külön partición vannak), és az xp is jól menjen)A kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradtjon


Köszönöm a segítséget :

ToyJoe

(u.i.: a virtual xp nem müxik a procim miatt)


2010. aug. 18. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a másik partícióra felteszed az xp-t, akkor bekapcsolásnál tudsz majd választani, hogy melyikbe bootoljon be a gép
2010. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem lesz baja a 7-nek?
2010. aug. 18. 20:54
 3/6 anonim válasza:

Nem lesz baja, mivel külömböző partíciókra lennének telepítve, ezért az egyik rendszer nem tud belenyúlni a másik rendszer fájljaiba, "ütközés" nem léphet föl.

Én is használtam így a gépet, minden okés volt.

2010. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Akkor ügye a programok sem ütközhetnek? Hogy pl mint egy rendszren belül, mondjuk nem enged felrakni egy office 2007-et és 2003 csak 2007-et.. És a windows 7 programjait tudja használni?(sztem nem mert van amit át kell írnia a windowsban..
2010. aug. 18. 21:11
 5/6 anonim válasza:
Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de nem tartom valószínűnek, hogy program-változatok ütköznének, ugyanis a két rendszer gyakorlatilag teljesen külön életet él egymástól. Az, hogy milyen programot tudsz elindítani, az attól függ, hogy hova, milyen partícióra, mappába telepíted az adott programot. Elvileg bármilyen programot el tudsz indítani mindkettő oprendszerről, ha az adott program mappájába bemész, és ott mindig van indító-ikon.Azt meg oda másolod, ahova akarod. Remélem tudtam segíteni.
2010. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. aug. 19. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!