Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik már ez a technológia?...

Létezik már ez a technológia? Vagy ismét feltaláltam valamit?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: rengeteg filmet töltök le, és masolom át őket külső HDD-re, hogy ha esetleg megszűnnének a torrent áruházak mint külföldön, akkor továbbra is legyenek filmjeim. A problémám, hogy nem tudom nyomon követni, hogy melyik HDD-n mely filmek találhatóak. Az lenne a legjobb ha csinalhatnék egy WORD dokumentumot a számítógépemen amin összeírom, hogy az adott HDD-n melyik filmek vannak. Ezután kellene generálni egy QR kód szerű dolgot, amit ha kinyomtatok és ráragasztok a HDD hátuljára és ezt a kódot leolvasom a telefonommal az megnyitja a dokumentumot. Ezt lehetséges megoldani valahogy? Múltkor azt a kérdést tettem fel h mi lenne ha a telefonunk szemüvegekbe lennének építve és itt mindenki lehülyézett, rá pár hónapra jöttek a hírek, hogy az Apple készül piacra dobni egy ilyen terméket :/

2021. márc. 14. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt lehetséges megoldani valahogy?"

Persze, így ahogy leírtad.


Itt (is) tudsz QR kódot csinálni:

[link]

2021. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
vagyis, ehhez nem kell a word dokumentum.
2021. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, köszönöm a segítséget!
2021. márc. 14. 20:08
 4/20 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2021. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

csak atalakulnak

majd ingyen (teljesen legalisan) szerezheted be 4-8K ban a filmeket...

mi lesz akkor a problema?

persze az aktualisokat nem, de azokat hogy toltod le elore ami 2022 ben jelenik meg pl.?

mint az Urgolyhokat? :D

2021. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek ezt QR el meg WORD el túlbonyolítani..???

Filcel ráírod a hdd-re hogy ő a 49-es. TC diskdir pluginnel (vagy dir parancsal) legenerálod a lemez tartalmát egy 49.lst fileba. Ez csak pár kB, bárhová átmásolható megnézhető.

2021. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Lightscribe-os írót, és egyből a DVD-re írhatod a QR kódot.
2021. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy te semmit soha nem találtál fel? Az a cikk, amiben le volt írva, hogy az Apple készül piacra dobni ilyen terméket. Amikor egy ilyen cikk megszületik, van fogalmad róla, hogy az mögött valójában mennyi tervezés és energia/pénzbefektetés van, milyen régóta kísérletezhetnek már vele? Valószínűleg évekkel ezelőtt megszületett már az elképzelés és a projektet már akkor elindították, de csak mostanra értek el a végtermék elkészítéséig.

Szóval, miközben ilyesmi neked csak pár hónapja jutott eszedbe, aközben már évek óta fejlesztés alatt állt a termék maga.

Most ezzel a gondolatmenettel nem kérdőjeleztem meg az állításaid tényszerűségét, de ha bele akarnék menni, már jó 4 éve is voltak hírek a Google próbálkozásairól (sőt, jó az inkább 2012-nek), szóval nagyon nem új keletű az elképzelés. Annyi, hogy ahogy elnéztem, az Apple kicsit kifinomultabban próbálja megalkotni ezt a cuccot.

2021. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
hát nem te találtad fel a spanyol viaszt az is hót zicher :D
2021. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 CspCsj ***** válasza:

#6:

Hát ez az!

Már tizenpár évvel ezelőtt is így kategorizáltam a DVD-ket.


Egyébként szerintem ritkán keresel majd HDD alapján adatfájlokban filmcímeket, - inkább pont fordítva, - filmet keresel az adatfájlokban, utána már pillanatok alatt meglesz a HDD. (kivéve ha sorszám helyett a QR kódot kell értelmezni rajta)

2021. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!