Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok lejátszani egy...

Hogyan tudok lejátszani egy 2009-es pdf dokumentumba beágyazott videót?

Figyelt kérdés
A pdf-ben található téglalapra kattintva az az üzenet fogad, hogy "A médiafájlhoz kiegészítő lejátszó szükséges", stb. Ezután rákattintva a "médialejátszó elérése" gombra egy halott linkre vezet az Adobe oldalán és a kezdőképernyőre ugrik. Próbáltam már régebbi Acrobattal is, de ugyanez az eredmény - nyilván a lejátszó hiányzik neki, de nem tudom, hogy honnan telepítsem. Két gépen is próbáltam, ill. telefonon is, de utóbbin a fekete téglalapban nem is érzékel lejátszandó file-t (több appal is). Remélem, van ötletetek, mert fontos lenne a videócska.

2021. márc. 30. 11:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Saját tapasztalaim szerint sehogy. :(
2021. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg más lejátszóval? FoxIt Reader például? Valamelyik böngészővel megnyitva?


Amúgy nagyon OFF, és ne vedd sértésnek, nem téged akarlak ezzel piszkálni, de ezért hangoztatom már vagy másfél évtizede, hogy sem a pdf, sem a PowerPoint nem arra való, hogy abba multimédia-tartalmat ágyazzunk be. Lehet, persze... de esélyes, hogy idővel komoly kompatibilitási gondok adódnak majd.

2021. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipp:

PDF editorral talán ki lehet halászni a videót (vagy a linkjét), és a gépre mentve külön megnézni...


A PDF tényleg nem erre lett kitalálva. A neve is mutatja: hordozható DOKUMENTUM formátum. Füzetlapra se teszel videót... :)

2021. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a tippeket!


A böngészők sajnos inaktívnak hagyják az adott téglalapot.


Én is arra gondoltam, hogy ha más nem, akkor valami szerkesztővel kinyerem a klipet. Valószínűleg nem linkről van szó, mert akkor csak oda iránytana, ahová kell..


Letöltöttem A Foxit Reader trial verzióját és ő sem találja a playert ("This wiew can t find the corresponding player"). Próbálom szerkeszteni, de nem sokra jutottam eddig. Laikusként azt gondolnám, hogy meg kellene jelennie a konkrét file-nak a "doboz" alatt, vagy valahogy ki lehetne "listázni", hogy milyen egyéb összetevőket tartalmaz a pdf.., de semmi.


Egyébként ez szerintem az Adobe hibája, felelőssége, bármilyen formátumról is legyen szó, illene ismernie a régebbieket is. De még csak nem is ez a baj, hanem az, hogy lehetőséget sem ad a megoldásra. Azt sem tudom, hol keressem és mit és hová telepítsem, hogy a pdf-nek megfeleljen.

2021. márc. 30. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Teljesen igazad van, a PDF arra való hogy ha kinyomtatod 1:1-ben ugyanazt kapd vissza ahogy a PDF készítésekor kinézett, ezért is Printable Document Format. Persze nyomtatni nem kell, a lényeg hogy minden géoen ugyanúgy nézzen ki (betűtípusokat is beleteszi, stb), és csak statikus dolgokra használnám. Se videóra, se kitöltendő form-ra, semmire. Csak szöveg, vektorgrafika, kép, ennyi, mást nem engednék, mert csak a baj van vele.
2021. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam az Adober-nál az idevonatkozó oldalt:

[link]


Mindent engedélyeztem, letöltöttem neki a quicktime-ot is, egyenként kipróbáltam a kiválasztható lejátszókat, de mindig ugyanazt írja ki és újra elirányít a halott linkre, ahol le lehetne tölteni a lejátszóját.


Miért nem működik? :(

2021. márc. 30. 19:17
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Úgy véletlenül nem egy flash videó van beágyazva? Mert azt már nem fogod lejátszani...
2021. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, flash és nem hiszitek el, de az imént megoldottam.:)


Eszembe jutott, hogy van nekem több Windows (Acronis) backupom az elmúlt évekből. Visszaállítottam egy 2017-es elmentett állapotra és csont nélkül lejátszotta.:) Valószínű, addig működne, amíg nem kapná meg az első impulzust az internetről, ami örökre letiltaná a flasht.


Ez egy alap Win7 backup, amin még Adobe Reader sem volt, pedig felkészültem egy még elérhető Adobe flash frissítéssel is (ami ugye az újakra már nem megy fel), de még arra sem volt szükség.


Képernyőfelvevővel meg kimentettem a videót.


Fapados, de úgy tűnik, nem lehetetlen a küldetés.:)

2021. ápr. 3. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Na gratulálok!
2021. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Akkor már csak az van hátra, hogy a sikeresen kiműtött videót valami normális formátumba konvertáld, amit egy mai rendszeren is megtekinthetsz...
2021. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!