Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kikapcsolható-e (és ha igen,ho...

Kikapcsolható-e (és ha igen,hogyan) a következő funkció Win-10-ben?

Figyelt kérdés

Új gépet vásároltunk Win-10-el. Hagyományos leállítás után ha bármilyen billentyűt megnyomunk azonnal újra indul a számítógép! Így akár portalanítás közben ,véletlen érintésre is elindul a rendszer! Szeretném kikapcsolni ezt funkciót de nem tudom hol és hogyan?

Köszönöm!



2021. márc. 30. 13:13
 1/6 CspCsj ***** válasza:
95%

Hagyományos leállítás esetén a rendszer nem indul billentyűzetre, csak alvó állapotból.


Először ellenőrizném, hátha alvó állapot van leállítás helyett megadva:

Start menü > Gépház > Rendszer > Energiagazdálkodás > További energiabeállítások > Főkapcsoló funkciójának beállítása


Ha rendesen kikapcsol a gép és mégis indul billentyűnyomásra, akkor ez BIOS beállítás lesz. (alaplap kézikönyve, vagy végignézni a BIOS-t)


Egyébként alvó módnál is lehet korlátozni az ébresztést:

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > billentyűzet vagy egér elemen duplaklikk > Energiagazdálkodás fül

2021. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek...


Ellenőrizd hogy nem-e csak alvó módba kerül kikapcsolás helyett.

2021. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, csak alvóból fog felébredni bármilyen gombnyomással (de még ezt is meg lehet akadályozni azzal hogy az adott portot alvó állapotban is kikapcsoltatod eszközkezelőben). Szóval állítsad le rendesen, azaz Start menü, főkapcsoló, leállítás, és nézd meg hogy úgy bekapcsol-e gombnyomásra. Ha a bekapcsológombot nyomod meg leállításra, 99% hogy csak alvóba megy.
2021. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Gépházban és "Leállítás" van beállítva a kikapcsoláshoz. Most az eszközkezelőben blokkoltam az egeret és a billentyűzetet. Így most normálisan viselkedik de ,gondolom , alvó módban marad! A bios átvizsgálása nagy mutatvány-e laikusként vagy forduljak inkább szakemberhez?

Köszönöm!

2021. márc. 30. 16:26
 5/6 Szirty ***** válasza:
Kapcsolós hosszabbító megoldja.
2021. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Alaplap modellszáma alapján megtalálható a kézikönyve, amiben rendszerint szerepelnek a BIOS beállítások.


A modellszám:

- az alaplap dobozáról leolvasható,

- vagy a Windows beépített programja is kiírhatja (Start menü > egyből írd: Rendszerinformáció > feljebb a találatoknál indítsd > Alaplaptermék mező)

- vagy egyéb információs programok biztos kiírják, pl. [link] [link] stb.

2021. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!