Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopom csak c meghajtót...

A laptopom csak c meghajtót ír ki. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem a windows 8.1 telepítésével, és a fájlkezelő csak c meghajtót ír ki, ami 17 gb és azon van rajta a rendszer is. Az elején elrontottam a meghajtók formázását, mert először az 500 gb-s ból csináltam egyet a rendszernek,de az túl kevés lett és nem tudtam rárakni a rendszert és utánna az 500asból már nem engedett újat csinálni,és az egyik ismerősöm mondta, hogy töröljem a többi meghajtót és az egyetlen fentmaradt 500 gb-s meghajtóból (még volt melette egy pár megás csak azt nem engedte törölni) csináljak a rendszernek. A laptop felhozta, hogy a rendszer fog csinálni meghajtókat mellé és csinált is pár megásokat. Én a meghajtóknál arra a 17 gb-sre nyomtam amit formáztam hogy arra rakja a rendszert. Mit csináltam rosszul? Utólag meg lehet csinálni? Vagy újra kell telepíteni az egészet?

Bocsánat ha összeszedetlen vagyok :(



2021. márc. 31. 02:24
 1/10 anonim ***** válasza:

17 giga Windows 8-nak? Nem vagy túl bőkezű. Már az XP-nek is kevés volt annyi.

Én nem particionálnám szét, meghagynám 500-nak, nem lesz semmi baja tőle.

2021. márc. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

Xp-nek elég volt 2 giga is :)

Én a kérdést nem értem, van egy 17 gigás partíció, meg egy 480 gigás, amit nem lát a windows?

2021. márc. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Töröld az összes partíciót, és telepítsd újra. Ha mindenáron szét akarod osztani, hagyj bő 100+ GB-ot a rendszernek.
2021. márc. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Xd
2021. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 belapus ***** válasza:
Elvileg a Lemezkezelőnek ( Windows billentyű + X billentyű --> Lemezkezelés ) látnia kellene a particionálatlan területeket is, amelyet utólag is lehet particionálni.
2021. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mutasd a LEMEZkezelőt..!
2021. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sektor válasza:
Ha nem játszol rajta akkor tényleg felesleges a szét választás. Én csak akkor választanám szét ha filmet töltenék le vagy gamet.
2021. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta már sikerült megoldani.
2021. ápr. 1. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Én meg azért választanám szét (c és d re) mert nem akarom elveszteni az adataimat egy tiszta újratelepítés miatt, és/vagy tudjak kis méretű rendszermentést készíteni amiből bármikor 2perc alatt visszaállítom az összeomlott (v vírusfertőzött) belakott rendszeremet..
2021. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Nem kaptunk róla értesítést. A mikéntjéről sem.. :(
2021. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!