Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történt a gépem játékbeli...

Mi történt a gépem játékbeli teljesítményével? Valaki más is tapasztalja ugyanezt? (Ha esetleg szoftveres hiba)

Figyelt kérdés

Röviden: Megfeleződött az FPS, alig van GPU kihasználtság.


Előzmények:


~Egy hónapja a Snowrunner-ben kezdődött, ami jól optimalizált, mindig zökkenőmentesen futott, de egy update után elkezdte droppolni az FPS-t random időközönként, mintha nem tudna fókuszálni az ablakra, és ilyenkor úgy hajtotta a gépet, mintha le lenne csukva a tálcára, azaz 25 körüli FPS-el, 0% és 100% GPU load között ugrálva.

Eközben a jóval gépigényesebb játékok hibátlanul futottak.

A Superposition Benchmark is hozta a régi eredményeket, amire belőttem a kártyát egy-két évvel ezelőtt.

Ahogy érkeztek a Windows minőségi frissítések, illetve kaptam ajánlott driver frissítést is (valami "Intel - System - 4/12/2017"), frissítettem a létező összes drivert mindig a legújabbra, a jelenség megjelent a többi játékban is.

Ezzel párhuzamosan jött be a kikapcsolhatatlan vírusvédelem és a váltakozó frissítési frekvencia natív támogatottsága is, meg egy csomó egyéb apró javítás, módosítás.


Spec: Intel i5 4690

Sapphire RX 580 NITRO 4Gb

+ Afterburner, Riva tuner & bármelyik AMD driver,

(illetve ezek eltávolítva, kikapcsolva...stb, mindent teszteltem)

LG Ultrawide monitor Freesync on/off - próbáltam - semmi változás


Windows verzió: 20H2

build: 19042.906



#fps #akadozás #windows frissítás
2021. ápr. 2. 13:06
 1/1 A kérdező kommentje:

Tehát még egyszer tisztázom, hogy ne járjunk felesleges köröket.

A gép minden eleme optimalizálva van és évek óta stabilan üzemel.

CPU temp ~35 C°

GPU temp: 56-60 C° között

A Radeon drivert DDU-val távolítom el, és frissítem a legújabbra.

A Márciusi Win frissítések után jelentkezett ez a probléma, tehát kétlem, hogy hardveres oka lenne.

2021. ápr. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!