Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik használható Blender...

Létezik használható Blender tutorial a 2.79-es verzióhoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam megcsinálni a fánk tutorialt BlenderGuru videói alapján. Fél napot elbarmoltam rá, és már kezd tele lenni a tököcském. Irritáló, hogy minden egyes lépés után negyed órát kell guglizni, hogy vajon azt a billentyűkombinációt ebben a verzióban hová dugták el, hogy az a menüpont, amit mutat, az vajon hová tűnt, hogy az a nyamvadt cukormáz miért mászik bele a fánk belsejébe, stb, stb.

Oké, én sem vagyok egy tipikus tervező felfogású ember a rendszerinformatikusi végzettségemmel, de úgy gondolom, hogy ez azért kicsit sok. Örülnék neki, ha lenne valami használható tutorial, amit végig lehetne csinálni anélkül, hogy minden második lépés után kutakodni kelljen.


2021. ápr. 2. 14:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, a rendszerspecifikációkat kifelejtettem.

A Blender verziója 2.79a, oprendszer: Linux Mint 19.2 Tina.

2021. ápr. 2. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
PRóbáltad már úgy keresni, hogy "blender 2.79 tutorial"?
2021. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezt lehet nem neked találták ki, mármint nem tudom hogy képzeled el a 3D szerkesztést, de pontosan arról szól, hogy fél napot elcseszel a tanulásra. Azt, hogy nem találod a megfelelő kombinációkat igazából nem tudom értelmezni, kiváncsiságból rákerestem, másodpercek alatt megvolt a changelog, valamit egy 29 oldalas leírás is a főbb hotkeyekről. Hogy nálad miért nem megy, azt passzolom, nem a rendszer hibája...
2021. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg az újabb verziókkal:D
2021. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: Úgy tettem.A fene se gondolta volna, hogy a 2,79 és a 2.80-as verziók között igazából egy főverzió-ugrásnak megfelelő változások voltak... Igazából nem is gondoltam rá, hogy a repóban levő verzió ennyivel régebbi, mint amit a Guru használt. De frissítettem, így most pöpecül megy minden.

#3: A tanulásra én bármikor szívesen elcs*szek akár több napot is, azt tudom nehezen lenyelni, amikor értelmetlen pepecseléssel mennek el fél, vagy akár teljes napok. A személyeskedésre nem reagálnék, talán csak annyiban, hogy ezek szerint te meg nem értetted a probléma lényegét. Az tény, hogy nem én vagyok a 3D-modellező szakember mintapéldánya, de amikor egy húzós munkanap után este lazításként egy lépésről-lépésre tutoriallal is csak a sz*pás van - aminek amúgy pont az lenne a lényege, hogy 29 oldalas doksik átnyálazása nélkül netán kicsit meghozza az ember kedvét -, az kicsit lehangoló tud lenni.

Egyébként köszi a válaszokat, pihentem rá egyet, frissítettem, és a következő teljes napot már örömmel "cs*sztem el" úgy, hogy eredményét is láttam a befektetett munkának. :)

2021. ápr. 4. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a 2.93-at használom, ha esetleg lenne kérdésed, kérdezz, ha tudok, segítek:D
2021. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Igazából most, hogy frissítettem, megy szépen a dolog. :) Nézegetem a tutorialokat, meg persze próbálom mellette logikusan átgondolni, hogy mi mit csinál, hogy magamtól is tudjam majd alkalmazni, de most lekopogom, megy minden jól. :)

Köszi még egyszer!

2021. ápr. 4. 15:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!