Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan csinálhatok térképes...

Hogyan csinálhatok térképes videót?

Figyelt kérdés
Az okosórámmal felvenném a biciklis utamat. Majd ezt szeretném megcsinálni egy videóban, ahogy végigmentem az adott után. Úgy szeretném, hogy real-time legyen. Tehát ugyanolyan sebességgel haladjon végig egy ikon és a bejárt út “csíkja”, ahogy én tényleg mentem. Remélem, sikerült érthetően megfogalmaznom!

2021. ápr. 9. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Google Earth progival lejátszod a gps-ből kiexportált nyomvonal filet..
2021. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Apple Watchból hogyan tudom kiexportálni?
2021. ápr. 9. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a MyTrack appal szoktam GPS logot csinálni telefonon. Azt hiszem, hogy van AppleWatch appja is, de azt nem igazán használtam még sosem, nem tudom, hogyan mennyire megbízhatóan működik (illetve azt hiszem, nem is minden Apple Watchban van GPS, csak az újakban talán, mert úgy tudom, hogy a régebbieket telefon mellé tervezték, nem önálló működésre).

Macen biztosan, talán Windowson is van desktop app, amibe le tudod egyszerűen tölteni felhőből a nyomvonalat és látod a programban térképen - meg telefonon is látod térképen.


Hogy ezt videóba hogyan tudod átvinni, azzal nincsenek tapasztalataim, ahogy más programokkal sem.


Elvben az újabb GoPro kamerák tudnak ilyet, hogy maga a kamera rögzíti a GPS adatokat is és aztán a szoftvere képes a videón megjeleníteni. De hogy csak a GoPro kamera felvételével képes erre, vagy más eszközzel rögzített nyomvonalakkal is, azt nem tudom. Érdemes kipróbálni, illetve keresgélni, hátha van erről használható tutorial videó valahol.


engem eddig foglalkoztatott a téma:

https://www.youtube.com/results?search_query=how+display+GPS..

2021. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jellemzően *.kml vagy *.kmz vagy *.nmea (vagy szinte bármi más) formátumban exportáld ki a GPS-ből az útvonal adatokat. Ezt Google Earth-ben meg tudod nyitni és lejátsza valós időben vagy gyorsítva. Ezt már csak fel kell venned valamivel. Ehhez okosóra sem kell, elég egy okostelefon a zsebben (gps-el és egy progi ami rögzíti az utat), vagy én pl egy gps-loggert használok a zsebemben ha nincs telefon (napokig tud rögzíteni mindentől függetlenül).
2021. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!