Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha csinálnék egy appot, akkor...

Ha csinálnék egy appot, akkor oda mennyi tartalmat töltheték fel? Korlátlanul?

Figyelt kérdés
Legalább 100+ gb tartalmat szeretnék megosztani benne, de ezt meg tudom úgy tenni, hogy nekem ez ne kerüljön semmibe?

2021. ápr. 15. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Nincs jó és olcsó megoldás, kompromisszumosok lehetnek és bár konkrétan nem néztem utána az appos verziónak, de ugye mire van szükséged?


Még ha otthon lenne is rá egy felesleges géped, akkor is jó kimenő sávszélesség kéne és egész nap mennie kéne, szóval energiát is fogyaszt, plusz amortizálódik stb..

Nem hinném, hogy jobban járnál, mintha eleve tárhelyet bérelnél.

2021. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
#1-esként még azt se tudom, de lehet a szolgáltató nem is engedné..
2021. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Írtam üzenetet! ☺
2021. ápr. 15. 13:22
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csinálnék egy appot"

Az app az applikáció vagyis az alkalmazás rövidítése. "Oda", nem tölthetsz "fel" tartalmat, maximum mellékelhetsz hozzá.


"oda mennyi tartalmat töltheték fel? Korlátlanul?"

Az alkalmazást és a hozzá tartozó adatokat feltöltheted valamilyen (felhő)tárhelyre, de:

* ha a "100+ gb" tartalom szerzői jogot sért, akkor igen valószínű, hogy törlik

* "100+ gb" (inkább GB, vagyis gigabájt, mivel adatmennyiség) eléggé nagy - talán több mega.nz vagy Degoo fiókon lehetne "ingyen" tárolni

* esetleg alkalmazhatsz P2P (például torrent) protokollt a tartalom megosztására


Kérdés az, hogy milyen tartalomról van szó, milyen alkalmazásról?

2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Oda semennyit, mert az alkalmazás egy program, és nem egy tárhely. Az, hogy az alkalmazásod valami tárhelyet elérne, az már egy másik kérdés. De 100 GB-ot ingyen ne remélj.
2021. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Meg a kérdés is értelmetlen, ahogy rá is világítottak.
2021. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#1-esként várd meg más válaszát is, de szerintem írd ide konkrétabban a célod, akkor jobban tudnak segíteni olyanok, akik ilyen téren jobban, de ahhoz hogy egy tartalom állandóan elérhető legyen ahhoz bizony állandóan működő gép kell, amin rajta van.

Ráadásul ugye sok otthoni netnél a feltöltési sebesség alacsony és ez lesz a tartalomhoz hozzáférőnek a max letöltési sebessége.


Egyébként pont ezt küszöbölte ki a torrentezés azzal, hogy sok ember kis feltöltési sebessége összeadódik, mivel egy tartalom több helyen van.

2021. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor marad a youtube, oda töltöm fel a tartalmakat.
2021. ápr. 15. 13:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát tartalmú üzenetet:

"Hali!


Köszi a választ,

hangoskönyveket szeretnék megosztani, amik nem olyan könnyen elérhetőek az átlagfelhasználók számára... Természetesen ezzel biztos szerzői jogokat sértek, ezért lehet el is kéne felejtenem ezt... De youtube-n is látni rengeteget, esetleg ott oszthatnám meg szerinted?"

Attól, hogy a Youtube-on elérhető egy csomó hangoskönyv, azok nem biztos hogy teljesen legálisan, a hangoskönyv (vagy a hangoskönyv alapjául szolgáló mű) előadójának/kiadójának engedélyével ("24. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy művét nyilvánosan előadja, és hogy erre másnak engedélyt adjon. Előadás a mű érzékelhetővé tétele jelenlévők számára." / "29. § A szerző kizárólagos joga, hogy a művét átdolgozza, illetve hogy erre másnak engedélyt adjon." - 1999. évi LXXVI. törvény [ [link] ]) kerültek fel.


A Youtube - sok más platformhoz hasonlóan - ha ilyen, a szerzői jogokat sértő tartalmakra lel, akkor azt "felhasználási feltéteik értelmében" "valamely Tartalom sérti a jelen Szerződést, vagy kárt okozhat a YouTube-nak, a felhasználóiknak vagy harmadik feleknek, az ilyen Tartalom egy részét vagy egészét eltávolíthatják vagy levehetik" [ https://www.youtube.com/static?template=terms ]

2021. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!