Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Merjek Ubuntuból bétát használni?

Merjek Ubuntuból bétát használni?

Figyelt kérdés
Veszélyes lehet?

2021. ápr. 16. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

A béta verzió instabil. Arra való, hogy a fejlesztők megtalálják a hibákat, stb., tehát nem mindennapos használatra való. A hibák jellege eltérő lehet. Éles környezetben nem használnám, személyes dokumentumokat, stb. nem kezelnék azon. Ha hozzá akarsz járulni a hibák felderítéséhez, az szép dolog, és telepítsd, tesztelgesd, de mellette legyen egy stabil operációs rendszered is, amit a mindennapokban használsz.

Egy háttértárolón lehetnek ezek külön partíción, és a gép indításakor kiválaszthatod, hogy melyik oprendszert szeretnéd használni. Azt is megteheted, hogy a dokumentumoknak egy külön partíciót készítesz, amit mindkét linux oprendszerről elérhetsz.

2021. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ubuntuból még a stabil is elég bugos, képzelem milyen lehet a beta...
2021. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Mindegy szinte.Én LTS verziókon is futottam bele nem egyszer idegesítő bug-okba,amik miatt előbb-utóbb váltottam más disztróra.

Amin szintén volt valami elemi hülyeség,ami miatt megint váltottam valamire,mert beleuntam a napokig tartó fórum bújásba egy-egy hiba miatt.

Igazi distro hopper lettem,de nem azért amiért eleinte mert tetszett a változatosság...

...hanem azért mert folyton menekültem a felmerülő megoldandó problémák miatt.

Nekem se időm,se érdeklődésem sincs már a folytonos megoldáskeresésre ennyi hülyeség után a GNU/Linux-szokra.

A BSD-n még gyászosabb a helyzet.

Visszatértem a Win-hez a végén.

És nem bántam meg.


Néha belenyúltam (számomra)jobban sikerült köztesekre (19.10).

De azért törekedj az LTS verziókra,ha ennyire az Ubuntu a fő csapásvonal...

2021. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki mindenképpen Ubuntut akar használni, az használjon Linux Mintet inkább szerintem.
2021. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Merjek Ubuntuból bétát használni?"

A kérdés inkább az, hogy milyen okból tennéd? Milyen friss funkció (vagy nem tudom), ami miatt egyáltalán felmerült a kérdés? Ez ugyanis nem merészség kérdése, hanem aki azt telepíti, az jó okkal teszi. Leginkább amatőr tesztelők, akik szeretnének hozzájárulni, hogy a stabil (?) kiadás valóban minél stabilabb legyen.

2021. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
75%
@3: Valami eszméletlen balszerencsés alkat lehetsz, hogy csupa olyan problémába futsz bele, amihez hosszú fórumozgatásra lenne szükség. Nekem pl. Arch alatt egyetlen bújósabb probléma volt, az is a saját balfékségem miatt. A winnek a kis nyikhajságai viszont annál inkább elriasztó tényezők.
2021. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Köszönjük Mr Arch a meglátást.

Mezei user vagyok,aki a tizenévek alatt 100 feletti Linux telepítéssel és próbával "büszkélkedhet" a legkülönfélébb disztró vonalakból (Slackware,Debian (és millió forkjai),Fedora,Puppy,Damn,stb...).

Az összesnél futottam bele a Windows user-ek számára ismeretlen bajokba.

Az Arch telepítés procedúrája már önmagában is elegendő,hogy egy egyszeri földi halandó neki se álljon.

Maradjunk ennyiben.

További jó Arch-ozást és lepontozást.


(Zárójelben hozzátenném,hogy a meglátásom szerint is az Arch Linux az egyik legstabilabb és biztonságosabb disztró,ami jelenleg a piacon van.A csomagtárolója és a dokumentációja kiváló.De nem az Internetezők 99,9999%-át kitevő Marika nénik és Vér Pistikék számára találták ki a karbantartását és üzemeltetését).

2021. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Tom Benkot kár felhozni. Újszülöttnek is archot ajánlana, igazi Linux hittérítő. Volt szerencsém visszaolvasni a linuxos kérdéseket, mivel engem is érdekel a téma. Én is sokat használtam archot, most manjarot sok ideje, ennek ellenére, nem ajánlom kezdőknek, hiába ott az AUR.Linux minttel kezdtem és ezt is ajánlom, ne tölts le bétát Ubuntuból. És, ha mégis ubuntura szánod a fejed (az ubuntu iszonyat bugos), akkor csak olyat tölts le, aminek a verziójának a végére az van írva, hogy LTS. Mert az a Long Term Support, azon VALAMIVEL stabilabbak a csomagok, mint a sima verziószámúakban. Otthoni használatra sosem használunk simát, csak LTS-t. Az használ simát, aki szereti tesztelgetni, megkeresni a bugokat, esetleg ő maga is kijavítani, segíteni ezzel is az ubuntu közösséget. De linux mintet mondom, mint az előző kommentembe is.
2021. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
53%
Jaja, az Arch esetén nem a rendszer találja ki, hogy hogyan legyen telepítve. Borzalom. Mondjuk hittérítő nem vagyok, csak látom, hogy mennyivel többet nyújt, mint egy átlag "felhasználóbarát" disztró.
2021. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kanyo Attila Engineer ***** válasza:
nem is annyira hibás az Ubuntu se.A Windows 10 jóval rósszab folytón újra kell iditani a frissitéseknél.Vannak ólyan,hibák a rendszerben ,amit a mai napig nem javítottak ki még.
2021. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!