Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meddig szabad használnom még...

Meddig szabad használnom még a Windows 8.1-et?

Figyelt kérdés

Soha nem lesz már új Windows?

Ezt a 10-et erőlteti az MS?

Sajnos nekem nem vált be egyik Windows 10 sem. Talán a 1703 és 09, de azóta normális verzió nem érkezett tőlük…


Meddig van támogatva még a Win8.1?

A Steam meddig fog rajta futni?

Win7-en megy még egyáltalán?



2021. ápr. 19. 02:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"2023. január 10-én fog megszűnni a Kiterjesztett technikai támogatása."

[link]

2021. ápr. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
71%

Ameddig csak akarod.


Egyelőre nem tervez másik operációs rendszert fejleszteni a Windows 10 leváltására. Lesz egy mobil eszközökre optimalizált változat Windows 10X néven, de ennyi.


Szóval ez ilyen megszoksz vagy megszöksz alapú dolog. Pl Windows 98 -at se használ már senki. Ugyan úgy el fog tűni a Windows 7 / 8.x is. XP -t is már csak a legkitartóbb fanatikusok használnak.

2021. ápr. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Off! Nekem még a Windows 7 fut a 2006-os notebook-omon...
2021. ápr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Idén és jövőre.
2021. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Célszerű váltani, igen. Én is megtettem ez alapján:


[link]

2021. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Meddig szabad használnom még a Windows 8.1-et?"

Én megengedem, hogy akármeddig használd. ;)

Komolyra fordítva a szót: ha ésszel használod, és van hozzá rendes védelmi szoftvered (antivirus, tűzfal), akkor semmivel nem vagy nagyobb veszélyben, mint egy aktuális rendszernél. A probléma inkább az lesz, hogy idővel egyre több olyan szoftver lesz, ami már nem fut rajta. Ott van például az XP esete. Nem véletlenül volt irdatlan mértékben népszerű, mert egy megbízható, stabil, és következetes rendszer. Aztán amikor megjelentek a 2TB-nál nagyobb vinyók, akkor jött a döbbenet, hogy hát az XP csak 2 TB-ig tudja kezelni, mert nem támogatja a GPT-t. (Csak a 64 bites, ami magyarul meg sem jelent, és az is csak másodlagos vinyóként, tehát a rendszernek nem.) Oké, létezik GPT driver, bár az elsődleges vinyó így is MBR kell, hogy legyen. De oké, ezt még le lehet nyelni. Aztán egyre több szoftver van, ami már csak 64 bites architektúrára jelenik meg. A jól bevált 32 bites XP-re ezeket természetesen nem lehet telepíteni. RAM-ból is hiába van 16 GB-od, az XP csak 4-et (ami igazából 3,5 vagy 3) kezel. De még a 32 bites szoftverek közül is egyre kevesebb van, ami XP-n elfut. Igaz, hogy hasonló architektúra, mint akármelyik újabb Windows, de az újabb fejlesztőeszközökkel a programozók akaratlanul is kihasználnak olyan lehetőségeket, amik az XP-ben még nem léteztek.

Szóval: hiába volt jó rendszer az XP, ma már böngészőt is alig találnál hozzá (mondjuk azért lehet találni: MyPal), az újabb szoftverekről meg le kéne mondanod, ha ezt használnál. Valószínűleg a Windows 7/8/8.1 is hasonlóképpen fog eltűnni: amikor már az újabb szoftverek egyszerűen nem futnak rajta, akkor inkább az ember elfogadja azt, hogy egy kevésbé szimpatikus rendszert kell onnantól használnia.


"Soha nem lesz már új Windows?"

Nem tudhatjuk. A Microsoft olyan, mint a magyar kormány. Mond mindenfélét, de az utolsó pillanatban fog kiderülni, hogy abból mi is az igazság. Már az XP után felröppentek olyan hírek, hogy a MS a Vista után befejezi a Windowst, és egy teljesen új oprendszert épít. A Vistát azért még kiadják, teljesen menedzselt kódkészlettel, adatbázis-alapú WinFS fájlrendszerrel, stb, stb. Aztán hoppá, vissza, a Vista mégsem ilyen lesz. Majd a Midori. Vége a Windowsnak, az egy elavult koncepció, több Windows már nem lesz, majd csak a Midori, ami nagyon kevés erőforrást fog igényelni, teljesen új alapokra fog épülni, stb, stb. Aztán lett helyette a Windows 7. Sebaj, majd valamikor később váltanak új oprendszerre. Amiből aztán nem lett végül semmi, 2015-ben el is kaszálták a tervet. Ehelyett lett a Windows 10, ami látjuk, hogy milyen. Persze, most erre mondják, hogy ez az utolsó Windows. Aminek mondjuk én örülnék is, ha tényleg az lenne, és végre eltűnne a süllyesztőben az egész kupleráj. De a valóság az, hogy a francokat nem lesz új Windows... csak besorolják mindegyiket a Windows 10 név alá. Meg nem írják meg rendesen, hanem félkészen is kiadják, azzal a hangzatos szólammal, hogy "mi ezt folyamatosan fejlesztjük". (Igen, láttuk, amikor a 1909-es verzióra frissítve a munkahelyi gépek háromnegyedén megszűnt a hálózat, mert elbarmoltak valamit a DHCP-ben. Utána a 2004-gyel kijavították, az meg némelyik billentyűzetet nem ismeri fel. Folyamatos fejlesztés... :D)

Szóval igazából csak egy hangzatos marketing-bullshit az, hogy ez az utolsó Windows.

Meg aztán ki tudja... lehet, hogy Nadella agyát ismét elönti a humusz, és hirtelen úgy dönt, hogy a következő verzió Windows 16 néven fog megjelenni. Nem 11, mert az túl ciki, ha valamit rendesen számoznának. A 12 is ciki, mert az "egy verziót kihagyunk" dolgot is már ellőtték. A 13 meg szerencsétlen szám, a 14 az a 7-nek a kétszerese, és ők hallani sem akarnak a Windows 7-ről, a 15 sem jó, mert az 50%-ban hasonlít a 95-re, szóval maradt a 16.


"Ezt a 10-et erőlteti az MS?"

Erőlteti, a felhasználók többsége meg használja. Én mondjuk nem, én az XP után még kicsit használgattam a 7-et, de aztán elegem lett a MS-ból, és váltottam Linuxra. Azóta nincsenek olyan gondjaim, mint a Windows-felhasználóknak. Akik inkább siránkoznak, de semmiképp nem hagynák ott a szeretett (?) PiciPuha Ablakokat.


"Win7-en megy még egyáltalán?"

Igen, megy.

2021. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
még sokáig...
2021. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

"Soha nem lesz már új Windows?"


Dehiszen (fél)évente új windowst adnak ki..!

Csak a név változatlan.

Másfél évig támogatják mindet.

Azért nem lesz új név mert azt 6x annyi ideig (10évig) sok munkával támogatni is kéne ami nem éri meg.

2021. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2023-ig problémamentesen.

Én is 8.1-et használok a gyengébb gépemen.


Amúgy a héten jelentették be, hogy lesz Windows 11, ami az év végén fog jönni.

2021. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ezt a 10-et erőlteti az MS?"


Már nem. Használhatod a 11-et is.

2021. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!