Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt a PulseAudio-t...

Linux alatt a PulseAudio-t azért csinálták meg, mert sima ALSA használatával egyszerre csak egy program küldhet ki hangot? Vagy ha nem, akkor miért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem, azért született meg, mert egy egomán barom szerint csak ő nyúlhat bármihez egy Linuxon belül. Így született továbbá a systemd is, meg minden ami hozzá köthető.
2021. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ALSA is tudott több kimenetet kezelni egy külön modullal, illetve a PulseAudio is az ALSA-ra támaszkodik, tehát a kettőt így összehasonlítani nem egészen pontos.

De tény, hogy valóban a mixelés a PulseAudio egyik legnagyobb előnye, de még több egyéb funkciót is nyújt, pl. modulrendszer külön betölthető modulokkal, hálózati funkciók, beépített konverzió, több adatfolyam _szimultán_ kezelése (szinkronizálással), bluetooth támogatás, illetve (a kedvencem) a rendszerszintű equalizer.

PulseEffects nevű program megvan?

--> [link]

2021. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"PulseEffects nevű program megvan?"


Óóóó, ne is mond! =D

Aktívan használom teljesen hétköznapi zenehallgatás alatt is.

Amikor munkahelyemen lehetett háttérbe zenét hallgatni, 1-2 kollégám a haját tépte, amiért ilyen lehetőség ott volt a gépen, és saját ízlésemre emeltem ki a magasakat, tompítottam a méllyeket, vagy kísérleteztem keresztül-kasul a középtartományon. :D

2021. máj. 3. 21:13
 4/13 A kérdező kommentje:

" [link]

De nekem nem így néz ki. Én egy már lassan réginek számító, LinuxMint 18.1-es rendszert használok, ahol csak PulseAudio Equalizer van (telepítve), mint rendszerszintű effekt, szerényebb megjelenésű, és kevesebb sávot tartalmaz.

2021. máj. 3. 21:16
 5/13 A kérdező kommentje:
A kérdés akkor az, hogy ki lehet-e küldeni két aplay parancsot, PÁRHUZAMOSAN, UGYANARRA a(z egyetlen) hangkártyára, úgy, hogy mind a kettő lejátsza a neki megadott WAV fájlt.
2021. máj. 3. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:

A PulseAudio Equalizer ez: [link]

Amit linkeltem, az meg a PulseEffects. "Kicsivel" többet tud :)


Biztos, hogy meg lehet csinálni, amit szeretnél, csak az a kérdés, hogyan. Ha máshogy nem, Audacitybe berakod egymás alá és lejátszod.

2021. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ha máshogy nem, Audacitybe berakod egymás alá és lejátszod."


Nono! Ilyesmi itt nem játszik.

Automatizáltan kell, és csak aplay használható.


Egy minimális Raspbian rendszeren (Debian alapú, terminal+Xorg rendszer RaspberryPI 3B hardverre) kell párhuzamosan több sávot egymásra keverjek. Nem WAV-ba, hanem valós időbe.

2021. máj. 3. 23:48
 8/13 A kérdező kommentje:

"A PulseAudio Equalizer ez"


Áááá, így már mindjárt más. Na, PONTOSAN így néz ki nálam is.

2021. máj. 3. 23:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez miért nem jó?

aplay sound.wav


Vagy ha mondjuk egy másodperc különbséggel akarod lejátszani, akkor így:

aplay sound.wav & sleep 1 ; aplay sound.wav

2021. máj. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ez miért nem jó?"


Már úgy értem, hogy ez:

aplay sound.wav & aplay sound2.wav


Így (szinte) egyszerre játssza le a kettőt.

2021. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!