Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet visszalassítani...

Vagyonka007 kérdése:

Hogyan lehet visszalassítani egy felgyorsított hangfelvételt anélkül, hogy a felvett hanganyag minőségének a rovására menjen? Soundforge programot kezdtem el használni, de nem jártam sok sikerrel.

Figyelt kérdés
Voicemeeter Banana programot használtam 3 mikrofon csatlakoztatásához és felvettem egy beszélgetést. Észrevettem, hogy 17 perc után kb. 40%-os gyorsítást hajtott végre magától a program, amit Soundforge 14 pro programmal próbáltam visszalassítani, viszont a minősége sokat romlott a beszélgetésnek. Angol fórumokat bújok már egy ideje, youtube videókon keresztül is keresgéltem, sikertelenül sajnos. Nem mozgok komfortosan a témában egyelőre még, de bízom benne, hogy lesz olyan, aki tud segíteni, hogy milyen megoldási lehetőségek jöhetnek szóba. Előre is köszönöm annak, aki érdemben javaslatot tud adni.

2021. máj. 10. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
A mintavételezési frekvenciát csökkentsd, de újramintavételezés nélkül. Így a felvett hangminták megmaradnak ahogy vannak, csak egyszerűen lassabban lesz lejátszva.
2021. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors visszajelzést, így a minőség valóban megmarad, viszont a pitch megváltozik. Ha visszaállítom az eredetire a hangtónust, megtartva lecsökkentett frekvencia tempóját a "Pitch Shift" menüben, akkor a minőség ugyanúgy romlik. Van esetleg arra javaslatod, hogy frekvencia váltás után hogyan tudom ezeket kiküszöbölni?
2021. máj. 11. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!