Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 alatt milyen...

Windows 10 alatt milyen programmal lehetne egy hangfájlt (MP3 vagy MP4) írott szöveggé alakítani?

Figyelt kérdés

Magyar nyelvű hangfelvételeket (online tanórák) szeretnék szöveggé alakítani. Úgy, hogy a hangfelvételt elindítom a laptopomon és közben elindítom azt a programot is, ami a hangot szöveggé alakítja.


Sajnos csak olyan megoldásokat találok az interneten, amelyek a laptop mikrofonját használják. Azaz, ha a laptop mellett ülve beszélnék/diktálnék, a beszédem írásba fordítását meg tudnám oldani, de nekem olyan program kellene, ami egy már meglévő hangfájlból készítene írott (gépelt) szöveget. Mindezt Windows 10 op.rendszerben.


Milyen programokat ajánlanátok?

Előre is nagyon köszönök minden segítséget!



#hangfájl írott szöveggé alakítása Windows 10 oprendszerben #MP4 fájl hangjának átalakítása írott szöveggé #MP3 hangfájlból írott szöveg készítése
2021. máj. 22. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van is ilyen program nem igazán lenne használható. Sok szót elgépene és helytelenűl.inkább rakd 0.5x sebességre a videót és gépeld be.
2021. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Több 10 órányi hanganyagról van szó.

S bár szeretem a kihívásokat, de azért nem ennyire. :)


Egyébként biztosan van ilyen program.

Régebben Windows 7 alatt tudtam és használtam jó megoldásokat, de a 10-es Windows ebben sem a kedvencem.

Azért köszönöm a válaszodat.

2021. máj. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!