Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy laptopot előre...

Vettem egy laptopot előre telepített windows 10-zel. Ha telepítek rá linuxot, utána vissza tudom tenni az eredeti win 10-et? Kódot nem kaptam, előre aktiválva volt.

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, ha OEM módon csinálták. Ebben az esetben az alaplapba beírt egyedi kód alapján be fog aktiválódni. Ha maszekba rakták rá, akkor nem valószínű.
2021. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Bár én a helyedben nem tenném vissza a windowst :)
2021. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak a biztosítékot akarom magamnak, hogy ha szükséges vissza tudjak váltani. :)
2021. máj. 25. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
#3 de miért lenne szükséges? :)
2021. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KmsRys ***** válasza:
67%

Ha biztosra akarsz menni, akkor ajánlom a dual boot-ot! Akkor biztos megmarad minden.


Én is így csináltam, de aztán annyira megtetszett az Ubuntu, hogy a Windowson már rosszul éreztem magam utána, már több, mint fél éve "porosodik" a HDD-n a Win 10 :) Tervezem lementeni róla a dolgokat, aztán formázni, viszont a Windowst visszatelepíteni azt nem tervezem.

2021. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. máj. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KmsRys ***** válasza:
70%
Látom, hogy egy Windows istenítő lepontozott engem is, és a többi Linux mellet érvelőt is. Gratulálok.
2021. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt a Windows kiadást (Home/Pro stb...) teszed vissza, akkor simán újraaktiválja magát, ha van net.


Ha boltban vetted, akkor jó esélyel a biosba van égetve az aktiváló kulcs. Ebben az esetben telepítéskor nem is kell verziót választanod, ugyanaz a verzió fog felmenni, és aktiválódni.


Ha tört volt a régi rendszer, akkor is előfordulhat hogy sikeres lesz az aktiválás, de persze ez nem 100%...

2021. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Google-m található módok alapján olvasd ki a kulcsot, és írd fel magadnak. Ha újra kell tenni ez alapján megteheted.
2021. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Vissza tudod, de nem nagyon fogod szükségét érezni.
2021. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!