Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képernyőkép készítésére program?

Képernyőkép készítésére program?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy ki hogy oldja meg a képernyőkép készítését? Eddig a LightShot-ot használtam, de céges gépre nem engedik telepíteni, mert a win defender megfogja. A lényege az egésznek, hogy amikor megnyomtam a PrintScr billentyűt akkor ki tudtam jelölni, hogy pontosan mit szeretnék menteni, vagy másolás után azonnal küldeni.

Most kénytelen vagyok a Windowsos "Képmetszőt" használni, amivel csak annyi a gond, hogy ha meg szeretném nyitni, akkor rá kell kattintani és ha pl. egy legörülő lista van megnyitva, amiről szeretnék képernyőképet készíteni, akkor kimegy belőle, és nem tudom azt megoldani, hogy maradjon lenyílva.

Létezik olyan program, amivel gombnyomásra tudok kivágni képet, mint a LightShottal?


Kis videó a LishtShot működéséről.

https://www.youtube.com/watch?v=AhQoQZoRkFM&ab_channel=pcmeg..


Köszönöm!


2021. jún. 2. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én a vidi kari driverjébe épített képernyő kép mentést használom. Igaz nem kijelölős.
2021. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A beépített Képmetsző.

Kijelöl, késleltet ha kell. Mindent tud.

2021. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Windows gomb + prtsc = Képek/Képernyőfelvételekbe azonnal menti a teljes oldalt.

Firefox (csak böngészőben) -> Jobb klikk az oldalon -> képernyőkép és válogathatsz a html tagek között vagy ki is jelölhetsz bizonyos területet

Windows + shift + s = területkijelöléssel képkivágás

2021. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Greenshot
2021. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"egy legörülő lista van megnyitva, amiről szeretnék képernyőképet készíteni, akkor kimegy belőle"

Ezt is képmetszővel készítettem: [link]

2021. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a késleltetéses módszer Képmetszővel megoldja a problémámat úgy gondolom. Köszi!
2021. jún. 2. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

PicPick , készíthetsz teljes képernyős mentést és régiós kijelöléssel, különböző gyorsbillentyűkkel. (Shift + Print Screen)

Rendelkezik magyar nyelvezettel is és bőven elég az ingyenes free kiadása.. én már elég régóta ezt használom.

[link]

1-2 beállítást én szoktam eszközölni fele s ajánlom (hogy automatizáld a folyamatot és ne kelljen egyenként mentened.)


• Program Beállítások-> Képlopás -> kimenet típusa: Képfájl

• Program Beállítások-> Fájlnév -> formátum tetszés szerint

• Program Beállítások-> Automatikus Mentés -> pipáld be és add meg azt az útvonalat/mappát amelybe mentésre kerüljenek.

• Program Beállítások-> Képek (Jpeg/jpg kép mentés esetén annak tömörítési prioritása/minősége %-osan) mondjuk felhúzod 100%-ra.

2021. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!