Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Caps Lock és Num Lock...

A Caps Lock és Num Lock lenyomásakor megjelenő ikont hogyan tudom letiltani Lenovo laptopon?

Figyelt kérdés

Újra lett telepítve a gépem, és azóta ezt csinálja. Úgy látszik, hogy ez Lenovo probléma. Angolul is próbáltam megoldást találni erre, és találtam párat, de egy idő után mindig falakba ütköztem, mert nem találtam a mutatott opciót.


Itt írtak erről:


[link]


[link]


(Nekem az első linknél is látható fehér ikont mutatja.) Az egyik megoldás, amit többször is láttam, hogy törölni kell a Lenovo Utility programot. Csakhogy nekem nincs ilyenem! Nem találtam se a Feladatkezelőben, se úgy, hogy lefuttattam egy keresést a Total Comamnderrel.


A másik, amit írnak, hogy a Screen configurationt kell megtalálni, és ott letiltani a funkciót. Idáig jutottam el: Gépház > Kijelző > Speciális megjelenítési beállítások > Képernyő-illesztőprogram tulajdonságai a következő kijelzőhöz: 1.

Fel is ugrott egy kicsi ablak, ami az egyik linken is látható angolul. Azonban nekem csak három fület jelenít meg: Adapter, Monitor és Színkezelés. Nyomát se látom a Screen configuration magyar megfelelőjének!

Ugyanígy a Vezérlőpultnál se találtam a Kijelzőt (Display).


Mégis mit csináljak, hogy eltüntessem ezeket a borzasztóan irritáló ikonokat? Nincs itt valaki, aki szintén ezzel küzdött/küzd?



2021. jún. 13. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nézted? [link]
2021. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ebbe is belefutottam. Csak az a baj, hogy nem találom a Displayt.
2021. jún. 13. 22:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha a jobb felső sarokban a "Megtekintés a következő szerint"-nél kiválasztom, hogy kis vagy nagy ikonokat mutasson, akkor jóval többet is kilistáz a Vezérlőpult, de még így sincs ez közöttük.

A Gépházban szereplő Kijelzőnél pedig sajnos nem adja ki a lehetőséget, hogy letiltsam. :/

2021. jún. 13. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt megtaláltad-e? Írják, hogy ez nem Widows, hanem Lenovo sajátosság, és több megoldást is mutatnak. [link]

1.

Solution:

1. Task Manager ---> startup -->

2. locate Hkcmd

3. disable it from starting when windows starts

4. restart pc


2.

start > gépház > kijelző > speciális beállítások > adapter beállítások > OnScreen kijelző engedélyezése > kikapcs


3.

Logitech beállítások a Logitech egér és a Logitech billentyűzet használatához (bár már nem használom!). Megnyitottam a Logitech beállításokat a keresőbe beírva.

A Logitech app-on belül nyomja meg a Egyéb/több beállítás > Értesítések > A Lock key is pressed/Lock billentyű lenyomva és szüntesse meg a jelölést.


4.

Az én rendszeremben megnyitottam a Start menüt, majd a Vezérlőpultot, a Megjelenés és személyre szabás alatt a Képernyőfelbontás beállítása, majd a Speciális beállítások gombra kattintottam, majd a felugró ablakban kiválasztottam a Képernyő megjelenítése lapot. Ott lekapcsoltam a Képernyőn történő megjelenítés engedélyezése jelölőnégyzetet.


5.

Tehát ha a gépeden nincs a Vezérlőpult alatt "Kijelző" címszó (mint az enyém), akkor a megoldás a következő:


1. Kattints a képernyő bal alsó sarkában lévő "keresés" ikonra.

2. Írd be a "Vezérlőpult" szót

3. Kattints a "Beállítások" gombra

4. Kattints a "Kijelző" gombra

5. Kattints a képernyő alján a "Display adapter settings" (Kijelző adapter beállításai) menüpontra.

6. Kattints a "Képernyő konfigurációk" fülre

7. Kattints a "A kijelző néhány másodpercig történő megjelenítése" gombra


6.

Az "On-Screen Display Application" feladatkezelőben (ctrl+shift+esc) történő letiltása az indítás lapon.


Esetleg még több lehetőség:


[link]


[link]


Drukkolok 🤞 neked, hogy sikerüljön végre valahogy megszabadulnod ettől a sz@rtól!

2021. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a választ!


Sorban haladok. Igen, láttam ezt az oldalt is, amit linkeltél, én is belinkeltem. :D

Azt még elmondom, hogy eredeti Windows 10-em van, és jelenleg a 21H1-es verzió lett telepítve a gépre (gondolom ez a legfrissebb). Fogalmam sincs korábban melyik volt, csak most tudtam meg, hogy hol tudom lecsekkolni ezt. Viszont nem ez volt, az biztos. Lehetséges, hogy azért nem találok bizonyos dolgokat, amiket a cikkek is írnak, mert azóta változtattak a Win 10-en.


1. A Hkcmd-ről még sosem hallottam, de próbáltam megkeresni, és sem a Feladatkezelő Indítás fülén nem találtam, sem úgy, hogy a Total Comamnder keresőjével rákerestem. Ezek szerint nincs ilyen a gépemen.


2. Én eddig jutottam: Gépház > Rendszer > Kijelző > Speciális megjelenítési beállítások > Képernyő-illesztőprogram tulajdonságai a következő kijelzőhöz: 1.

Ezek után felugrik egy ablak. A kép szerint ezt kellene látnom (persze magyarul): [link]

Itt elvileg öt fülnek kellene lennie, de nekem csak három van: Adapter, Monitor, Színkezelés. A „Screen configuration”, ami viszont kellene, sajnos pont nincs. :/


3. Van olyan barátnőm, aki külön billentyűzetet használ a laptopjához, de én nem, szóval nincs ilyen Logitechem sem.


4. „On my system, I opened the start menu, then control panel, under Appearance and Personalization, I clicked Adjust screen resolution, then Advanced settings, then in the pop-up window I selected the On Screen Display tab. There, I unchecked the Enable On-screen Display checkbox.”

Itt is elevszítettem a fonalat. Vezérlőpult > Megjelenés és személyes beállítások. Idáig megvan. De olyat nem látok, hogy Képernyőfelbontás. Viszont ezen belül a Kezeléstechnikai központnál van egy olyan, hogy Gyors hívóbillentyűk beállítása. Itt a beállításoknál valóban van olyan, ami a Caps Lockra és a Num Lockra vonatkozik, de itt csak hangjelzést lehet beállítani az említett billentyűk lenyomására, és ez nekem nincs is beállítva. És ahogy már megállapítottuk, az én problémám úgy tűnik a Lenovo gépeknél jön elő, nem kimondottan a Win 10-zel van a gond. :(


5. Ez hasonló megoldásnak tűnik a 2. pontban leírthoz, csak kicsit eltérő útvonalon kell elérni a „Screen configuration”-t, de sajnos nincs ilyen „Display adapter settings”-em.


6. Végigpörgettem a Feladatkezelő Folyamatok fölén, de nem találtam „On-Screen Display Application”-t, de hasonlót se magyarul.



Megnéztem ezt a linket is, mert ezzel korábban még nem találkoztam:

[link]


Itt a második megoldásra azt írja, hogy a Vezérlőpultból nyissam meg a Billentyűzetet. Idáig meg is van, felugrik egy Billentyűzet – tulajdonságok ablak. De csak két fül van: Sebesség és Hardver. Szóval itt is elakadtam.


Az ezutáni megoldás se jó, nincs olyanom a Könnyű kezelésen belül, hogy a szükségtelen animációkat ki lehessen kapcsolni. De most, hogy belegondolok, ez nem is működne. Ugyanis ezt pár hete más próbáltam. (Rossz volt a gépem, de még nem tudtam, hogy mi, az ismerős informatikus pedig, amikor visszaadta, a Win 10 20H1-es verzióját telepítette, ha jól rémlik. (Akkor merült fel ez a bosszantó probléma a képernyőn megjelenő ikonokkal.) Na, annál volt ilyen opcióm, de már akkor sem működött. Aztán rájöttem, hogy talán komolyabb a baj, mint hittem, és végül elküldtem a gépem a Lenovo szervizébe, ahol kicserélték az Nvidia videokártyát a teljes alaplappal. Hál istennek még érvényes volt a garancia. Oprendszer nélkül adták vissza a gépem, ezért megint odaadtam az informatikusnak, hogy telepítse újra, és most már a 21H1-es verzió van rajta.)



Eddig jutottam ma (és a minap). Mára már belefáradtam a megoldás keresgélésébe, de még mindenképpen folytatom, mert ez így borzalmas. Eleve nem értem, mégis kinek kell ez az opció? Hiszen ott a fénypötty a billentyűzeten, ami rögtön, vizuálisan jelzi, hogy be van-e nyomva a gomb vagy sem. Persze, velem is előfordult már, hogy pár szó, esetleg egy sor legépelése után vettem észre, hogy be volt nyomva a Caps Lock, de istenem, annyi baj legyen. Nem a világvége, ráadásul nem is fordul elő gyakran. Ellenben full irritáló, hogy a képembe tolják ezt az ikont.

2021. jún. 16. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:

1.-2.

Asztal > jobb klikk > Grafikus lehetőségek > Gyorsbillentyűk > Letiltás

vagy

Asztal > jobb klikk > Grafikus tulajdonságok > Lehetőségek és támogatás > Gyorsbillentyű-kezelő > részletes beállítások vannak [link]

(rákerestem a neten, az 1.-ben említett "hkcmd.exe" is erre az Intel vezérlőpultra vonatozik)


Ezt is megnéztem, és Dell-en is így néz ki: Billentyűzet > Tulajdonságok > Sebesség és Hardver fül :(


Amit még érdemes lenne átnézned (szerintem)

1. Gépház > Rendszer > Értesítések és műveletek

2. Gépház > Rendszer > Fókuszsegéd


És végső soron (mivel Lenovo-ról van szó :) indítsd újra a gépet, lépj be a BIOS-ba (F1, F2, Fn+F1, vagy Fn+F2 billentyű), van ott egy beállítási lehetőség a funkciógombokra, azt tiltsd le, hátha segít. [link]


Továbbra is szorítok 🤞 hogy sikerüljön ettől a nyavajától végre megszabadulnod!

2021. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!