Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy egy videót...

Miért van az, hogy egy videót vlc-ben megnyitok, háttérben fut és, ha mondjuk képet nézek (Irfanview programmal), akkor a színek eltorzulnak, sőt valamilyen szinten a videóban ahogy a képkockák változnak, úgy a képen is lehet látni a torzulást?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre nezel kepeket meg videot? Nem ertem...
2021. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"háttérben fut"

csak 1 ablak lehet aktív...

2021. jún. 30. 20:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mire gondolhattál...Nem, hanem látom, hogy a videó "nyomot hagy" a képen miközben megy.
2021. jún. 30. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a torzulás, vagy átlátszóság úgy emlékszem, hogy csak egy bizonyos színnél, színárnyalatnál jön elő.

(Mégpedig a fekete vagy a zöld szín egy bizonyos árnyalatánál.)


Megpróbálhatod a következőt:

A vlc-ben a video beállításokban ezt kapcsold ki:

"accelerated video output (overlay)"

2021. júl. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Eredményt nem tudok mondani, mert már hónapok óta nem jelentkezik a probléma, csak visszaemlékeztem, hogy erre is jó lenne megoldást találni, ha ismét előjönne. Megpróbálom majd akkor, amikor elő jön a probléma. (Egyébként most be van kapcsolva és nincs ilyen gondom, bár az is igaz, hogy mostanában kevesebbet nézek képeket úgy, hogy háttérben meg videó. Most néztem néhány képet így, de nem jött elő a probléma.)


Szép napot!

2021. júl. 7. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!