Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben bizonyos feltételek...

Excelben bizonyos feltételek alapján szeretnék eredményt kapni. Milyen képletet használjak?

Figyelt kérdés
Van egy táblázatom ami egy iskolába járó gyerekek egy havi öltözködését írja le. Az első oszlopban dátum, a másodikban nevek, a harmadikban pedig, hogy az illető valamilyen színű ruhadarabot viselt az adott napon (pl. zöld póló). Emellett pedig van egy másik táblázat, egy adott osztály névsora. Hogy tudom kiszámolni, hogy a hónapban az adott osztályból hányan vettek fel piros ruhadarabot? Én úgy próbáltam, hogy =DARABHATÖBB (Az első táblázat név tartománya;"az osztály névsor tartománya";a ruhadarbos tartomány;"*piros*"). Ez nyilván nem lett jó :D De

2021. júl. 5. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld a SZUMHA függvényt.
2021. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, próbáltam. Valamit biztos nem csináltam jól. Végül azt a képletet használtam, amit a kérdésben is írtam, csak az idézőjeleket kivettem az osztály névsorának tartományánál, majd szummal a kapott adatokat összeadtam.
2021. júl. 6. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!