Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft 2010 ? Negatív...

Microsoft 2010 ? Negatív panaszok?

Figyelt kérdés

Bármilyen, mindenféle megtapasztalt negatív dolgokat szívesen elolvasok. Például adatvesztés, aminek az okozója nem te magad voltál, hanem a rendszer. Tehát szeretném a negatív oldalát látni.

Elsősorban Excelt és Word-öt használnék hamarosan, de nem kívánom veszélyeknek kitenni a winchesterem.



#Microsoft #adatvesztés #microsoft 2010
2021. júl. 5. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs vele.
2021. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki emlékszik már mi volt több mint egy évtizede..
2021. júl. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

"negatív panasz" ---> ezt nevezik magyarul dícséretnek?

Vagy van pozitív panasz is? esetleg negatív dícséret? :)

2021. júl. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

(Helyesen a termék neve: Microsoft Office 2010.)

A negatív tapasztalatom annyi, hogy van benne egy halom bug. Néha előfordult, hogy a dokumentum bizonyos betűit göög betűkre cserélte és a ctrl+z sem hozta vissza az eredeti szöveget. Szóval állíthattam vissza a legutóbbi mentést, ami még akkor is kellemetlen, ha az ember 10-15 percenként ment. (Vagy cserélhettem vissza egyenként a betűket.) Nem sikerült rájönnöm, hogy miért, és mikor jön elő ez a hiba, de nekem többször sikerült belefutnom.

Aztán sokszor képes problémázni .odt és .ods dokumentumokkal. Egész jól kezeli, de van, hogy csak egy hibaüuenet után nyitja meg. Igaz, ennek ellenére megnyitja.

Ez igaz, nem a 2010-es verzió sajátja, de többször belefutottam már olyasmibe, hogy bizonyos dokumentumoktól "megbolondult", pl. az egyik lap közepén már új oldalt kezdett, és akármit csináltunk, annak a lapnak a közepéig lehetett csak írni. Van, hogy nem hajlandó egy-egy dokumentumot kinyomtatni (pdf-be exportálva már simán megy, és rendes A4-es méretről van szó), meg persze ami már szinte nem is bug,hanem feature, hogy ha viszonylag több képet illesztesz be, akkor úgy szétbarmolja az egész dokumentumot, hogy az már művészi.

Ennek ellenére a 2010-es verzió egész jóra sikerült, a 2013-as év a 2016-os verzióval több macera van, viszont ma már komolykompatibilitási problémák fordulhatnak elő vele, tekintve, hogy egy több, mint egy évtizedes szoftverről van szó, és azóta már 3 új verzió is megjelent.

Én egyébként ezen verzió után váltottam LibreOffice-ra. Jóval kevesebb benne a hiba, és tök ingyen van.

"nem kívánom veszélyeknek kitenni a winchesterem"

Ez viszont felesleges aggodalom, azért még Microsoft Office-ban sincsenek olyan hibák, amik simára gyalulnák a vinyót. ;)

2021. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek a megkésett válaszért!


Igazad van 3-as! "tapasztalatok" szót jobb lett volna használnom. Van mit fejlesztenem szókincs és mondatösszetétel terén.


4-es! Köszönöm, hogy leírtad tapasztalataidat!!!

Igazad van a nevét illetően.

Néhány hete már használom és én is tapasztalok igen furcsa jelenségeket. A fontosabb dolgaimat igyekszem majd másik winchesteren, másik word+excel-lel megoldani, nehogy elvesszen bármi adat.

LibreOffice-ról már hallottam és szemeztem vele, de xp-re nem tudom feltenni (van elvileg olyan, amit lehet xp-re telepíteni, a gyakorlat viszont az, hogy nem lehet).

"Ez viszont felesleges aggodalom, azért még Microsoft Office-ban sincsenek olyan hibák, amik simára gyalulnák a vinyót. ;)" - sok mindent tapasztaltam, hallottam és láttam már, így tehát sok mindent el tudok képzelni. Nem kell megtörténni ahhoz, hogy elhiggyem, hogy van rá esély. Sok év alatt sok negatív dolgot hallottam és van jogom félni.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszodat és szép napot kívánok!!

2021. júl. 28. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!