Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 gyorsabbá tehető...

Windows 10 gyorsabbá tehető HDD -hez, ha egyéb komponensek elég jók? Vagy másik op.rendszer kellene?

Figyelt kérdés

Mivel az elsődleges új konfigom megkapta a régiből az újabb GPU -t és az SSD -t, így a régit értelemszerűen pótolnom kell valamivel. Még maradt régebről egy Geforce 210 (tudom, ez nagyon gyenge, de nem játékra kellene), és ki tudnék szedni egy fél döglött laptopból egy 500 gigás merevlemezt. Ezzel ugye az a gond, hogy ez alapból 5200 rpm -es, és bár Sata3 -as, a régebbi konfigom alaplapja csak Sata2 -es. Viszont annyit nem ér most a régi gép, hogy külön SSD -re költsek. A többi alaktrész viszont elég jó szerintem általános használatra (vésztartalék, böngészés, adattárolás, kisebb-nagyobb programok futtatása/tesztelése esetenként). Proci egy 6 magos FX széria, 8GB DDR3 RAM -al.

Az eredeti ötletem, hogy Win7 -et teszek fel rá, arról tudom, hogy elég jól fut még HDD -n is, hisz sokáig ez futott rajta eredetileg. A Win10 meg ha nincs buherálva, akkor tutira nagyon lassú lesz. Utánanéztem a ReviOS -nek, de itt gyakorin is olvastam más kérdések alatt, hogy nagyon nem éri meg. Akkor inkább debloatert kellene használni eredeti Win telepítés után manuálisan? Nekem nem az a gond, hogy lassabban indul a Windows vagy lassabban nyit meg appokat a HDD miatt, inkább az, hogy konstans nagy terhelésnek teszi ki azt, ami ugye SSD -nek nem gond. Tehát olyanná kellene varázsolni, hogy a háttérben ne terhelje folyton a lemezt. Az egy dolog, hogy letiltom a virtuális memóriát, de ez nem old meg minden problémát. Van rá mód, hogy Win10 úgy fusson kb. mint egy Win7 ami a lemezhasználatot illeti realtime? Vagy inkább Linux Mint, Ubuntu lenne jobb megoldás? Utóbbiakkal nem az a baj, hogy nem tudnám feltelepíteni vagy használni alapszinten, hanem előbb-utóbb biztosan valami kompatibilitási problémába ütköznék.



2021. júl. 9. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
SSD-t SSD-vel kell pótolni..!
2021. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem egy 120-as használt ssd-t hardveraprón 3500 ft-ért. 100/99-es hd senti teszttel. Arra ráraktam a win 10et, semmi probléma vele. Kicsit lehet butítani a win 10et, pl rendszerbeállításoknál teljesítmény alapúra állítod, kontrasztos megjelenítés, automatikus induló programok off, virtuális memória off, kb mindent offolhatsz is.
2021. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SSD nélkülözhetetlen.

Ha nem akarsz SSDt tedd fel a Windows 8.1-et vagy 7-est.

2021. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!