Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valóban kémprogramot tartalmaz...

Valóban kémprogramot tartalmaz az audacity?

Figyelt kérdés
Most találtam a pcx-en egy hírt, amiben ezt boncolgatják, csak átfutottam rajta, de az egyik utolsó bekezdésben az van írva, hogy véletlen se használja senki, én viszont ezt csak most tudtam meg, és használtam már régóta a programot, de most letöröltem. A kérdésem az lenne, hogy ez a hír mennyire lehet igaz, és ha tényleg igaz, akkor lehet valami bajom abból, hogy használtam egy darabig a programot? A válaszokat előre is köszönöm!
2021. júl. 9. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

A következő a helyzet: a(z egyébként ingyenes és nyílt forrású) MuseScore kottaszerkesztő programot

[link]

is jegyző ciprusi Muse Group

[link]

2021 áprilisának végén felvásárolta/megszerezte az ingyenes, multiplatform, nyílt forrású 1999 óta fejlesztett Audacity hangszerkesztőt:

[link] newsroom/tpost/6dhedma301-muse-group-acquires-audacity-expanding-c

és mint minden profitorientált vállalat, a Muse is adatvédelmi nyilatkozat-tervezetet készített az elkövetkezendő termékverzióihoz:

[link]

amiben leírják, hogy a program diagnosztikai adatokat - operációs rendszer neve és típusa, IP-cím, processzor, Audacity verziója, előforduló hibakódok - gyűjt és oszt meg egy WSM Group nevű moszkvai céggel.


Ebből persze perpatvar lett, de:

* ez még csak tervezet

* a program - a tulajdonos állítása szerint - következő verziója (3.0.3) alapértelmezetten csak IP-címet és az Audacity verzióját - frissítési célból - fogja elküldeni

* mindezek szabályozhatóak lesznek

* a jelenlegi stabil (3.0.2-es) Audacity változat még nem gyűjt adatokat


Bővebben:

[link]

2021. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ha jól értem, ettől függetlenül teljesen biztonságos használni a programot?
2021. júl. 9. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

#2: Persze, a jelenlegi Audacity nem küld semmilyen adatot, az elkövetkezendő verzió is csak az Audacity verzióját meg az IP-címedet (ami a hálózati kommunikációhoz egyébként is feltétlenül szükséges) osztja meg, hogy figyelmeztethessen a megjelenő új verzióra (és elvileg ez is korlátozható lesz).


Ennyi adatot sok program megoszt - mint például a Gimp, vagy az Avidemux is.

2021. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Úgy bírom, mikor az emberek kikelnek magukból, hogy egy program elküld pár adatot róluk, közben meg Facebookon az egész életüket kiteregetik...
2021. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem hogy windowson használod a programot, akkor meg már nem mindegy?
2021. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!