Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program vagy...

Létezik olyan program vagy megoldás, ami egy szövegfájlban, ahol sorszámok vannak, minden számhoz hozzáadna egyet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogyha pl van egy számozott listám 1-től 10-ig, akkor ez a program minden számot növelne vagy csökkentene egyel, így az 1-esből 2-es, a 2-esből 3-as, stb. lenne, vagy az 1-ből 0, a 2-ből 1, stb. Létezik erre megoldás, hogy ne kellene kézzel megcsinálni ezt? Mert egy 10 tételből álló listán még csak oké, de 100 tételnél ez már bajosabb.
2021. júl. 13. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Alapszintű programozói tudással ez kb. 10 perc, beleértve egy kávé elszürcsölését is.
2021. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még programozni sem igazán kell, ha a cserélendő szöveg jól tagolt (pl. táblázatban van), mert akkor csak Excelben egy képlettel megváltoztatod az értéket, majd visszamásolod az eredményt a szövegbe.
2021. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na és txt szövegfájl esetén?
2021. júl. 13. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült, hogy mindenképpen szükség volt egy táblázatkezelőre(akár Microsoft Excell, vagy Libre Office Calc, amelyik szimpatikus). A listát beillesztettem a táblázatkezelőbe, úgy, hogy a számozás külön oszlopban legyen. Ezt irányított beillesztéssel meg lehet tenni. Ezután a számozás és a lista közé beszúrtam egy üres oszlopot. Az első sorba a következő függvényt írtam: =a1+1, vagy ha csökkenteni akarod a számot, akkor =a1-1. Enter és látható, hogy az első sorban máris megváltozott a sorszám a képletnek megfelelőem. Ezután rámentem az egérrel a képlet cellájának jobb alsó sarkára, amikor is a kurzor keresztre változott. Ezután már egyszerűen a függvényt lehúzzuk az egérrel a lista aljáig és minden sorban meg fog változni a sorszám. Ezután a 2. és 3.oszlopot kijelölöd, másolod és beilleszted egy .txt fájlba.

Nem kizárt, hogy van ennél egyszerűbb megoldás is, de nekem ezzel sikerült.

2021. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit elfelejtettem, hogy a függvényt természetesen a beszúrt üres oszlop soraiba kell beírni.
2021. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 21. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!