Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan képszerkesztő program,...

Olyan képszerkesztő program, ami vektorgrafikus képet enged ráhelyezni másik képre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan képszerkesztő programot (lehetőleg ingyeneset) keresnék, ami egyszerűen kezelhető, és a vektorgrafikus fájlokat (.svg) rá lehet vele rakni más formátumú (.jpg, .png stb.) képekre úgy, hogy ne legyen üres fehér háttér, hanem érvényesüljön az .svg fájl azon tulajdonsága hogy a háttere áttetsző. (Wikipédiában sok ilyen fájl van)

Youtube indexképek szerkesztéséhez kéne, látom nagyon sok embernél, de nekem ne megy, túl béna vagyok hozzá, csak a Paintet tudom kezelni de az meg annyira bugyuta hogy nem tudja megoldani a háttéráttetszést, és fehér üres háttér lesz a kép közepén ami zavaró, óvodás minőségű és ízléstelen.

Photoshopot légyszi ne ajánljátok, az nekem nagyon bonyolult és nincs is meg, nem akarnék ennyire külön programot vásárolni, olyan lenne jó ami ingyenes vagy legalább van trial verziója.

Köszönöm előre is!



2021. júl. 15. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Update: most látom hogy jó eséllyel .png a kiterjesztés ami nekem kell, benéztem, bocsánat. Szóval akkor üres hátterű .png képeket kellene ráillesztenem "rendes" képekre. Ilyen program van?
2021. júl. 15. 23:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkscape ( [link] ) vagy Gimp ( [link] ) - mind a kettő ingyenes, nyílt forrású, multiplatform szerkesztőprogram. Az előbbi vektorgrafikus (de kezeli a pixelgrafikus - .jpg, .png - formátumokat is), az utóbbi pixelgrafikus (de kezeli a vektorgrafikus formátumokat - például .svg - is) szerkesztőprogram.
2021. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, köszi szépen, nekem mindkettő borzasztó bonyolult, nem tudom vele megcsinálni amit akarok. :(
2021. júl. 16. 00:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig Gimpben egyszerű:

1. Megnyitod - File --> Megnyitás menüpont - a háttérképet.

2. Megnyitod - File --> Megnyitás rétegekként - az üres hátterű PNG-képet

így a háttérkép felett ott lesz új átlátszó hátterű rétegen a második kép.

2021. júl. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben én is találtam egy leírást angolul ami alapján alapszinten meg tudtam csinálni, ide is másolom, hátha másnak is jól jön később:

[link]

Ezzel már talán megleszek, köszönöm még egyszer a segítséget!

2021. júl. 16. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!