Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partícionálás utólag?

Partícionálás utólag?

Figyelt kérdés

Van egy 500 gigás SSD-m, és egy 1 terrás HDD-m. A HDD-t mekkora részekre partícionáljam? A HDD-n nincs semmi, pár filmet, dokumentumot kivéve, ebből 50 giga van elfoglalva.

De most jön a fontos kérdés:

Az SSD-n van mindenem, játékok, programok, minden, az is egyben van, tehát nincs több részre partícionálva. Az 500gb-ból 300 van elfoglalva. Így utólag meg tudnám oldani, hogy a Windows-nak csinálok egy 100 gigás partíciót, a progiknak, játékoknak meg meghagyom a maradék 400-at? Vagy teljes adatvesztéssel járna a dolog?

Azért szeretném, mert, ha a Windows szétcsesződik valamiért, és újra kéne formázni a partíciót, ne kelljen az egész SSD-t újra formázni, ne vesszenek el az adataim.


2021. júl. 18. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az SSD-ről töröld (uninstalláld) a nagy méretű játékokat, és nagy programokat. Office és hasonló maradhat. Az adatokat (doc, xls, mkv, jpg stb) is mozgasd át a hdd-re.

Ezután már le tudod zsugorítani a C:-t 100GB partícióra. Lemezkezelőben. A felszabadult helyen létre lehet hozni egy új elsődleges partíciót E: néven. Ezután a játékokat újra lehet installálni a D: vagy E:-re..

2021. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zsugorítás előtt még érdemes a Lemezkatbantartót is lefuttatni admin-ként indítva és be-pipálgatni a törölhető nagy méretű felesleges dolgokat..
2021. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerintem előfordulhat, hogy a hibernáció és system restore lehet nem fogja engedni elég kicsire zsugorítani, akkor ki kell kapcsolni ezeket.
2021. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha olyan jatekok hasznald ki a hdd det minek uresen futatni 50GB miatt?

adatoknak


olyan jatek: ami nem nagyon toltoget csak betolteskor, attol is fugg milyen a hdd meg milyenek jatek fajlai, mi is ez

ha betolt ramba mindent akkor mindegy hogy hdd n van ha kicsit hoszabbb toltes nem art


csak mert igyis ugyis muszaj leszedned rola ha zsugoritani akarod ssd n kotetet


visszatenni csak fontosakat erdemes

2021. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy cyberpunk-on nagyot tud dobni az SSD. Arra jutottam, hogy nem partícionálok. Csináltam egy biztonsági mentést az egész rendszerről, alkalmazásokkal, oprendszerrel együtt. Ha valami van, formázom az SSD-t, s teszem vissza a az egészet. Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 18. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csináltam egy biztonsági mentést"

EGY mentés semmire se elég. 1-3 havonta ismételni kell és meglegyen ~1 évre visszamenőleg is.

2021. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te bízol a biztonsági mentésben? XD Én már baxtam rá vele.



Itt a megoldás, én már használtam és hibátlanul teljesít:

[link]


Jobklikk a meghajtóra, és a legördülő listában: Partíció elosztása.

2021. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!