Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítene valaki Visual Basic...

Segítene valaki Visual Basic programozásban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy csináltam egy programot, ami PictureBox segítségével nyissa meg az előre megadott képeket. Működik is, csak eppen ha átviszem másik gépre a program Setup.exe-jét. Feltelepítem, elindul a program csak a képeket nem nyissa meg mert nincs a gépen, és nem abba a könyvtárban van ahol én megadtam a programnak programozáskor. Azt szeretném megoldani, hogy mikor feltelepítem a programot, a telepítés során felkerüljenek azok a képek is, oda, ahova a programot telepítem. Ha valakinek van ötlete/kódja kérem írjon!
2010. aug. 28. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak, nem igy rakod be a képet: C:\akarmi\kep1.jpg

Hanem igy: kep1.jpg

vagy igy: .\kep1.jpg

Az egyik biztosan működni fog, és a kép a program mappájában kell legyen.

2010. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már ígyis próbáltam de nem megy... :S
2010. aug. 28. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor megnézed, hogy milyen könyvtárban van inditva a programod (VB-ben nem tudom, hogy kell, de biztosan találsz valamit a Googleben), és ebből a könyvtárból nyitod meg a képet...
2010. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, így működik is, de mikor a programot átteszem másik gépre, aminek nincs olyan könyvtára, és nincsenek meg a képek, akkor a program nem tudja megnyitni.
2010. aug. 30. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!