Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem fogadja el a Windows...

Miért nem fogadja el a Windows 7 az eredeti termékkulcsot újratelepítés után? Windows 7 aktiválási hiba újratelepítés után: A beírt Windows 7 Professional termékkulcs nem megfelelő az aktiváláshoz. (Eredeti, a házra matricázott kód nem megfelelő.)

Figyelt kérdés

Használt irodai konfigurációt vettem pár éve, a rajta lévő kóddal feltelepítettem rá egy formázás, particionálás után a Win 7 Pro-t. Sima ügy volt. Most cseréltem a HDD-t SSD-re, új Windows 7, kód beír - el is fogadta, de jött az értesítés nem megfelelő az aktiváláshoz...

Tippjeim:

1. A most használt telepítő valamiért nem felel meg a kódomnak. MSDN eredeti képein alapuló telepítőt használtam korábban is, most is, de nem ugyanazt, nyilván a frissítések miatt.

2. A Microsoft úgy érzékeli, hogy a kód használatban van egy eszközön, de ez nem igaz, mert ugyanaz az eszköz lett újratelepítve. Valahogy "ki lehet regisztrálni"?

3. Limitálva van, hányszor lehet a kóddal regisztrálni.


Valami ötlet a toolkit-en kívül? Érdemes esetleg a MS-al felvenni a kapcsolatot?

Köszi!!!



#termékkulcs #Windows 7 telepítés #windows aktiválási hiba
2021. júl. 31. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

"házra matricázott kód"

És ki rakta rá azt a matricát..? Végig a te tulajdonodban volt a gép?

2021. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-esnek: idézek: "Használt irodai konfigurációt vettem pár éve, a rajta lévő kóddal feltelepítettem rá egy formázás, particionálás után a Win 7 Pro-t."

Ez egy HP konfig, speciálisan így árulták, cégeknek. Ez így szokás. Már nem CD-t/DVD-t adnak, hanem hologramos matricát. Nem tudom, hogyan hívják azt, aki a matricát ráragasztotta, de gondolom nem is releváns. A gépet leselejtezték a többivel, én megvettem, hazahoztam, formázás, új Win a kóddal. A kód tehát működött, sőt, működik, mert ha bebootolnék a régi HDD-ről, akkor simán van egy működő konfigurációm legális Windows-al. (De nem tettem ilyet, mielőtt félreértenéd.)

2021. júl. 31. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"sőt, működik, mert ha bebootolnék a régi HDD-ről, akkor simán"

Akkor tedd ezt, és olvasd ki produkey-el a kódot belőle. Hátha a matricáról részben lekopott v félreolvasod. De ugye nem telepítés közben próbálod beírni? (akkor nem szokott sikerülni)

2021. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. Az első fele nem volt releváns, a kód jól olvasható. Nem értem, hogy miért nem felelt meg, hogy telepítés közben írtam be a kódot, de valóban: beírtam ismét és nyert. Hozzáteszem, hogy teljesen más kódot láttam a product key mezőben, mint amit én beírtam. A setup az eredeti MSDN fájl volt kibővítve a frissítésekkel, talán emiatt nem ment.

Köszi a tippet, ment a like.

2021. júl. 31. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!