Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat telepítsek...

Milyen programokat telepítsek egy szűz gépre?

Figyelt kérdés
2021. aug. 2. 23:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

a #7-es nem én voltam, sőt, windows-t sem használok igazán, de ez is ostobaság amit te írtál.


Csak pár példa:

"Chrome. Ennyi." Főleg, ha pl eddig firefoxot használt és az összes könyvjelzője ott van. Értelem szerűen akkor azt fogja felrakni.


"Amit az ismerőseid használnak. Elég egy."

Hülyeség. A Zoom-ot nem váltja le a Discord (nem is ugyanarra használják). Vagy pl home office-hoz lehet kell a teams is.. Nekem pl fent van a telegram és a skype is, különben nem tudnék elérni pár embert. (bár ez megint igény függő)


"Adobe Photoshop. Gimp? Paint? Normális vagy?"

Hát nyilván felrakok akkor is egy photoshoppot ha csak arra kell, hogy néha átméretezzek 1-1 képet, vagy bekarikázzak rajta valamit. Hülyeség. (Ha szükséges, oké, de a felhasználók 80%-a kb csak arra használja amire a másik két említett program is bőven elég lenne. Ráadásul alacsonyabb ram felhasználás mellett. Amúgy a Paint.net !== windows paint. [link]


Ettől függetlenül a kérdésnek én sem látom értelmét: mivel attól függ kinek mire van szüksége. Windows-nál én pl meghaltam volna Total Commander nélkül (az intéző valami katasztrofális ha sok fájlt kell mozgatnod/rendszerezned) de pl ugyanúgy alap dolog volt egy normális pdf megtekintő is (persze, tudom már az edge elvileg az alapértelmezett azt hiszem, mivel a chrome motor miatt meg tudja nyitni) de azért pislognál ha néha meg kellene nyitni pár nem standard pdf fájlt. Azontúl nem is a leggyorsabb megoldás erre... Vagy pl bizonyos esetekben a vga gyári driverét is illik felrakni, mert mondjuk kalibrált kijelzőt használsz és csak azzal működik normálisan. (itt ha jól tudom valahogy le lehet tiltani a windowsnak hogy ne frissítsen rá az illesztőprogramokra)


Szóval továbbra is azt mondom: amit kb előttem többen is leírtak, hogy "amire szükséged van".

2021. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

11 - nem használsz firefoxot, mert nem vagy hülye. Ha ott voltak az adataid átmented Chroma-ra.


"Hülyeség. A Zoom-ot nem váltja le a Discord .."


Nem munka gépet akar, hanem otthonit. Ezek a hülyeségek nem kellenek otthonira. Mindenki facebookon, viberen vagy whatsappon kommunikál játékon / munkán kívül.


"Hát nyilván felrakok akkor is egy photoshoppot ha csak arra kell.."


Ha nem vagy teljesen fogyatékos agyhalott akkor igen. Minek foglalkoznál alacsonyabb minőségű, hitványabb programokkal?

2021. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, egy netezős gépre lenne, amit 100 ezerért vásároltam, és Ubuntu-t tettem rá. A munka gépemen, amin játszani is szoktam, Windows 10 home van.
2021. aug. 3. 12:23
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

#12


"Nem munka gépet akar, hanem otthonit. Ezek a hülyeségek nem kellenek otthonira. Mindenki facebookon, viberen vagy whatsappon kommunikál játékon / munkán kívül."

Kivéve ha szaporodtál (remélem ezzel a stílussal és hozzáállással ezt sose teszed) és van egy iskolás korú gyereked. Az utóbbi időben elég népszerű megoldások voltak a Google Meet mellett.

Amúgy nekem pl több ismerősöm használt telegramot mint whatsapp-ot.

(Ezért is igényfüggő.)


"Ha nem vagy teljesen fogyatékos agyhalott akkor igen. Minek foglalkoznál alacsonyabb minőségű, hitványabb programokkal?" Mert nem fogok azért kamiont bérelni, mert a sparban veszek 2 doboz tejet és haza kéne hozni.

Ez gondolom ugyanaz a fétis, mint a win7 idejében: mindenki ultimate-t akart használni ha kellett ha nem. Lövése nem volt, hogy miben tér el egy home vagy pro verziótól, de neki az ultimate kellett (egy rakat felesleges háttérfolyamattal) mert há' mé' ne használjam azt amiben minden IS benne van.


Én ezt elengedem és itt lezárom, mert nem fogunk egyetérteni. Nyilván a maga területén az egyik legjobb a photoshop, de vannak szituációk amikor full felesleges (és van amikor gyorsabb/hatékonyabb mást használni). Erre jó példa, hogy az Adobe is belátta ezt annó, ezért jött létre a Lightroom, ami más szemszögből közelíti meg a képszerkesztést.


Kérdező: ha ubuntut tettél rá, akkor már minden rajta van amire szükséged lehet (általános használathoz), esetleg a böngészőt cserélheted arra amit jobban favorizálsz.

2021. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2021. aug. 3. 13:31
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

"Adobe Photoshop. Gimp? Paint? Normális vagy?"

Csakhogy a Photoshop nem ingyenes. A Gimp meg igen. Miből gondolod, hogy a kérdező illegálisan akar programot telepíteni?


Amúgy Windowsra ami kell, az kb:

- Total Commander (enélkül létezni sem lehet)

- VLC (hogy normális lejátszó is legyen)

- Classic Shell (legalább is én hányok a Win10 menüjétől)

- Chrome

- Ditto (gyakran vágólapozok)

- Greenshot (a képmetsző harmatgyenge)

- XnView

- Keepass

- LibreOffice

- Plusz még ami kell (nekem pl Steam, VSCode, Notepad++, Git)

2021. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves #10!


Az én általam kedvelt/használt programokat írtam le. Egyébként is annak a híve vagyok, hogy inkább legyen több, minthogy valami hirtelen hiányozzon.

Nem ismerem a kérdezőt, nem ismerem milyen idős, miket szeret használni, miket nem, szokott-e professzionálisan képet szerkeszteni stb. Egyszerűen leírtam pár programot, amik elég gyakoriak manapság.


"Chrome. Ennyi."

Neked? Lehet. De a kérdezőnek? Nem biztos.


"Amit az ismerőseid használnak. Elég egy."

- Nem mindenki egységesen egy programot használ, nem fogod minden ismerősöd megtalálni egy felületen. Főleg, ha a kérdező tanuló, mert az eddigi 1,5 év digitális oktatás alatt fél évet Zoomban töltöttünk, aztán áttértünk a Google Classroomba.

Egyébként nem írtam egyikhez sem, hogy mindegyiket feltétlen le kell tölteni.


"Adobe Photoshop. Gimp? Paint? Normális vagy?"

Nincs mindenkinek szüksége egy Photoshopra, egy átlag ember számára felesleges. Persze, ha a kérdező grafikus, profi fotós, hobbifotós, vagy kíváncsi, jobban elmerülne a fotózásban, akkor szerintem egyértelmű, hogy olyan programokat vesz meg/fizet elő, ami a munkáját segíti/szívesen szeret vele dolgozni.

Ahogy előttem is leírták, a Paint.net nem egyenlő az MS Paint-tel.


"MINEK? Ott van a win 10 tűzfal és defender. Elég mindenre."

Ez inkább egyéni döntés. 2 előző számítógépemen ESET és AVG termékeket használtam.(WinXP-AVG és Win7-ESET)

Pár éve már amikor új számítógépet építettem ott kipróbáltam a natúr Windows Defender-t(Win10). Sajnos csalódnom kellett benne, így szívesebben megbízok egy harmadik féltől származó vírusirtóban, jelen esetben ismét ESET-re esett a választás. A Windows XP már egy teljesen másik korszak, de ha jól emlékszek, nem volt problémám az AVG-gal. Az ismerőseim nagy része ingyenes Avast-ot használ, tőlük nem hallottam semmi panaszt a programra.


"Rengeteg butaságot írsz. Ezek közül szinte semmire sincs szükség."

Kinek nincs szüksége ezekre? Neked lehet, hogy nincs, ahogy nekem sincs szükségem Photoshopra.


Üdv,

#7

2021. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!