Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxosok! Milyen disztribúció...

Linuxosok! Milyen disztribúciót használtok és milyen asztali felülettel?

Figyelt kérdés
Egyetértek abban, hogy mindenki aszerint válasszon operációs rendszert, hogy milyen gépe van és mire szeretné használni de engem csak szimplán az érdekel, hogy ti mit használtok. Egyébként én több disztribúciót is próbáltam de amit rendszeresen használok az a Manjaro Linux KDE Plasma asztali felülettel.

2021. aug. 3. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Ubuntu a default ablakkezelővel (most talán Gnome 3, de amúgy nekem bevált a Unity is). Nekem elég, hogy működik, nem használom ki a specialitásait.


Van egy ősi notebook is a családban, amit juszt se lehet lecserélni, mert ragaszkodik hozzá a gazdája. Azon Xubuntu van, xfce-vel. 1 GB RAM, Intel Celeron M processzor, egy élmény rá bessh-zni is, ha valamit segítenem kell.

2021. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Lubuntu 20.04 alap felülettel.
2021. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
fedora, gnome-al
2021. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Manjaro Gnome-mal.
2021. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Devuan 3.1.1, XFCE

Mint 20.2, XFCE

Ubuntu 20.04 Gnome


Utóbbi hamarosan kukázva lesz mert borzasztó.

2021. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Debian + Gnome

Red Hat + Gnome


A csillivilli feluletek igazabol csak az eroforrasokat zabaljak, raadasul az ido nagy reszeben nem magat a GUI-t nezegeted, hanem valami programot futtatsz.

2021. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Kubuntu 20.04

Sajnos elég sok hibája van. Mikrofon hülyéskedik, néha elfelejti a VGA drivert, automount nem megy, stb. Plusz utálom a Snap-et. Korábban Mint-et használtam, de sajnos dobták a KDE-t.

Gondolkodtam Manjaro-n, de oda meg szerintem a Samsung printer driver nem menne fel, mert abból meg csak PPA-t találtam.

2021. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Mint Cinnamon

Debian ablakkezelő nélkül

Lubuntu Xface


#6

A gnome az egyik legerőforrászabálóbb GUI.

2021. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Arch, LXDE.
2021. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Fedora-t használok Qtile ablakkezelővel. Korábban Arch volt, és szerintem lesz is még.
2021. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!