Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows 10-et nem tudom egy...

A windows 10-et nem tudom egy Lenovo Ideapad 3-15ITL6 laptopra telepíteni?

Figyelt kérdés

Adott a fent említett új, operációs rendszer nélkül vásárolt laptop egy 240 gigás M.2 SSD-vel. A bios az ssd-t látja. Gyárilag nem volt particionálva, úgyhogy létrehoztam egy ntfs particiót és aktívvá tettem. A telepítőt a Microsoft MediaCreationTool-al készítettem usb pendrive-ra. A telepítő elindul és amikor ki kellene választani, hogy melyik meghajtóra telepítse a windowst, az ablakban egyetlen meghajtó sem látható. Egyedül a Frissítés és az Ilesztőprogram gombok aktívak, a többi inaktív. Ha az illesztőprogram gombra kattintok előjön egy ablak, hogy nem talál illesztőprogramot a meghajtóhoz. És itt meg is áll a tudomány, mert be lehetne tallózni a meghajtót, de nincsen sehol.

Hozzáteszem, hogy az SSD a boot menüben sem látszik.

A biosban szinte semmit sem lehet állítani, még a bootsorrendet sem, olyan primitív(olcsó laptop).

Ha valakinek van valami ötlete, megköszönném.



2021. aug. 3. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A Bios-ban nézz körül!

Legacy/UEFI

Secure Boot

2021. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Körülnéztem, de ahogy írtam iszonyú primitív biosa van, Legacy/Uefi kapcsoló nincsen benne. Secure boot-ot kikapcsoltam.
2021. aug. 3. 22:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül is ahogy írtam nem a bootolással van a baj, mert a windows telepítő a pendrive-ról elindul, de valamiért nem látja az ssd-t. Elindítottam a Hiren-el is. Azon van 3 particionáló program is. Mind a 3 tökéletesen látja az ssd-t, csak a windows telepítő nem.
2021. aug. 3. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez egy tipikus hibajelenség...

Megpróbálkozhatsz a Rufus-szal csinálni egy telepítőt. Ott tudod állítani az UEFI/Legacy módot.

Vagy felraksz egy minimál win7-et (hálózat azért legyen), és itt a frissítést választod:

[link]

2021. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Rufus-al próbálkoztam, ahány féle variációt lehet usb-re írni, én mindet kipróbáltam, de azt a nyomorult ssd-t egyik se látja.
2021. aug. 3. 23:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma. Ha valakit érdekel, ez a video segített:

https://www.youtube.com/watch?v=8baXsdNU0MQ

2021. aug. 4. 10:40
 7/7 kadam05 válasza:
10000000000 hála köszi nekem is ugyanez volt
2021. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!