Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az normális, hogy ennyi...

Az normális, hogy ennyi helyet foglal egy frissen telepített windows?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Ma reggel úgy döntöttem, hogy lecserélem a régi windows7-et egy frissen telepített windows10-re. A telepítés sikeresen lezajlott, feltelepítettem a windows10-nak a pro kiadását, teljesen tiszta telepítéssel, mindent úgy csináltam, ahogyan egy videóban láttam. Töröltem minden partíciót arról az ssd-ről, amelyre a rendszert telepítettem.

Azonban van egy dolog, amely nem hagy nyugodni, és gondoltam megkérdezem itt.

Miután elémtárult az asztal a lomtárral, és a microsoft edgevel, én egyből megnéztem, hogy mi a helyzet a c meghajtón. És amit láttam, az eléggé meglepett, ugyanis a foglalt terület 18.8 Gb volt. Valóban ennyi helyet foglal egy teljesen frissen telepített windows10 pro, vagy csak én rontottam el valamit a telepítés során?

Aztán felraktam néhány alap alkalmazást, google chrome, vlc, torrent kliens. Majd a windows is feltelepítette, amit fel akart, és most a windows update azt írja, hogy a számítógép naprakész, és most tart a c meghajtó 23 Gb-nál.

Ez így normális, hogy a win10 ennyit foglal a használat első percétől, vagy érdemes lenne jobban belemélyülni a probléma okaiba?

Emlékeim szerint a windows7 nem foglalt ennyi helyet újkorában.


Köszönöm, hogy végigolvastad, és a válaszokért is hálás leszek.



2021. aug. 4. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A windows old mappát töröljed.
2021. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs windows old mappa.

A telepítés során mindent letöröltem az ssd-ről, volt rajta 4 partíció, beleértve azt is, amin a korábbi windows7 volt, és a windows10 automatikusan újrapartíciónálta magának az egész lemezt.

2021. aug. 4. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

"Normális".

Azért tettem idézőjelbe, mert a személyes véleményem az, hogy ez még így 2021-ben is extrém, hogy egy nyamvadt oprendszer pár alap funkcionalitást biztosító szoftverrel ekkora méreteket ölt, de bizony ez van. A Windows 10 ekkora. Maga a telepítője is közel 5 GB, és azon minden tömörítve van. Kibontva jóval több, meg ugye a rendszer is elcsen némi területet a működéséhez, lapozófájlt, profilok, "ideiglenes" fájlok...

2021. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Maga a windows kb 15 GB nálam. Hibernálást ha kikapcsolod sok terület szabadul fel (függ a RAM méretétől), illetve a lapozófájlt is beállíthatod fix-re.


Telepítés után gondolom volt frissítés is. Lemezekarbantartót indítva> rendszerfájlok törlése. Itt windows frissítések, előző verzió törlése elé pipa (csak), szintén ad szabad helyet.


Aztán a Vezérlőpultot érdemes kitenni az asztalra. Ott: biztonság és karbantartás/lenyitva/ karbantartás indítása. És lehet szükséges a végén egy töredezettségmentesítés is.

2021. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Windowsnál "normális".
2021. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy 120-as ssd-n van a rendszer, csak attól tartottam, hogy ez a nagy méretű windows problémát fog okozni a további működésben, de akkor ezek szerint ez normális.
2021. aug. 4. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Normális. Ma már úgyis minden gépben minimum 240GB-os SSD van, szóval hogy a Win10 ebből elhasznál 10%-ot, az semmi. De a többihez mérten sem sok. Egy Linux Mint friss installálás 15GB körül van, a Windows meg 3-5GB-al nagyob, na bumm.
2021. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ennyit foglal.
2021. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maga a windows ekkora, vagy a foglalt terület cakk-pakk. Mert ott van rejtett fájlok is. (pagefile.sys, hiberfil.sys)
2021. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!