Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 1909-ről 21H1-re...

Windows 10 1909-ről 21H1-re frissítés?

Figyelt kérdés

Notebook-ot fél évente használok, vagy annál is ritkábban, tehát nincs gyakran bekapcsolva.

Azt játsza, hogy letölt valamilyen frissítést, majd közli, hogy frissítés készen áll. Újraindítás után, százalékolás, majd: "frissítés telepítése nem sikerült", "frissítés telepítésének visszavonása" - ezt végtelenségig képes eljátszani.

Frissítési gyorsítótár törlése sem segít, ismét letölti a frissítést, majd a telepítés ugyanúgy ismét nem sikerül.

Hely van elég.

A Media Creation tool csak régebbi Windows kiadások Windows 10 rendszerre történő frissítésében segít.

Emiatt újratelepítést nem szeretnék, vannak megvásárolt programjaim, melyeket nem szeretnék újratelepíteni, mert az újbóli neten keresztül történő aktiválás macerás, ha ugyan lehetséges, indokolni kell az okát.

Van valamilyen egyszerű eljárás, útmutató, hogy mit kell tenni?

Gondolom, más is belefut abba, hogy ritkábban használ adott gépet és ilyen történik.

Nem tudom, hogy a frissítések mennyire épülnek egymásra dátum-szerűen, vagy esetleg időközben visszavonnak egyet-egyet, a ritkán használt gép meg akkor miképpen tudja követni a frissítések ütemét, nem tudom.



2021. aug. 8. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Tegyél fel egy 20 ast majd arra tedd fel a 21H1 telepítést. Nekem ez javította meg. Ha ez nem segít telepítsd újra.

(Vannak INGYENES szoftverek amik ha újratelepítesz nem kell macerálni a szoftver aktiválásában, 99% hogy minden fizetős szoftveredre van ingyenes alternatíva)

2021. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
21h1 nem a legstabilabb. 20h2 v2-re adom a voksom, toppon van. Én mindig kikapcsolom a frissítéseket és 6-12 hónap múlva dual bootnál megnézem, tesztelem, benchmarkolok, hogy egy újabb verzió hoz-e jobb teljesítményt és stabilitást. Ha igen akkor újrarakom, 5 perc mire pendrive-ra kiírom, 5 perc mire felrakja. A többi fontos cucc másik ssd-n van így nem kell mindent újra felrakni mikor újabb winfost teszek fel.
2021. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Fizetős szoftvereimre nincsenek ingyenes alternatívák.

Újratelepítés nélkül szeretném megoldani.

Remélem: van újratelepítés nélküli megoldás, mert elég mókás lenne, ha nem lehetne újratelepítés nélkül megoldani: "nem használom a gépet pár hónapig" és ismételt használatbavételkor "jön a frissítési hiba", tehát minden használatbavétel előtt újra kellene telepítenem a Windows-t, megcsinálni a beállításokat meg az összes általam használt programot újratelepíteni".

A 21H1 előtti verziót hogyan tegyem fel újratelepítés nélkül, a frissítési hibát hogyan hozzam rendbe, miképpen hárítsam el?

2021. aug. 8. 13:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, az általad ajánlott verziót hogyan rakjam fel, ha frissítési hibától elhasal?
2021. aug. 8. 13:36
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Letöltöd innen [link] a telpítéshez szükséges eszközt az Asztalra és jobb gombos kattintásból "Futtatás rendszergazdaként" elindítod.

Meg fogja kérdezni, mit szeretnél csinálni: válaszd ezt a gépet frissíteni lehetőséget.

Elkezdi letölteni az új rendszert, "szólni" fog amikor kész a letöltéssel, indulhat a telepítés.

Amikor odaér, hogy "Megtartandó elemek módosítása", válaszd "A személyes fájlok és alkalmazások megtartása" lehetőséget, így csak a rendszert frissíti, megmaradnak a dolgaid.

2021. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Általában ez a 2 link segít megoldani a problémát: angol tudást és kis jártasságot a PC-k világában igényel.

[link]


[link]


Amennyiben ezek nem oldják a rendszert vissza lehet állítani de garantáltan vesznek az adatok. Ezeken kívül nem éri meg vesződni vele, mert túl időigényes és ez alatt újra lehet rakni meg feltelepíteni mindent amire szükség van. Az általam ajánlott verziót vagy reinstall oldja meg vagy az updatek manuális telepítése ami szintén időigényes és aki ebben kezdő annak bonyolult.

2021. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A Media Creation Tool-t, amely a kettővel ezelőtti válaszban volt ajánlva, még a kérdés kiírása előtt próbáltam, kiválasztottam hogy ezt a gépet szeretném frissíteni, majd kis idő után azzal az üzenettel örvendeztetett meg, hogy "Nem lehet megállapítani, hogy a számítógépen Windows 10 fut -e."

Köszönöm a következő válaszban kapott két hivatkozást, ezekkel próbálkozom.

2021. aug. 8. 14:04
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
A Media Creation Tool minden évjárathoz/verzióhoz más és más tartozik. Szerintem egy régi verziót találtál a gépeden. :( Töltsd le a frisset.
2021. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7

A Media Creation Tool időről-időre frissül (mint a windows :) mindig le kell tölteni a legújabbat - ahogy #8 is mondja - és futtasd adminkét.

2021. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos, a "próbáltam" mondatból kihagytam, hogy akkor töltöttem le a honlapról, ilyen néven: MediaCreationTool21H1.exe és ezzel próbáltam.

Tehát nem a gépemen már meglévő, régi verzióval próbálkoztam.

Lehet a kettővel történő verzió-ugrást nem támogatja és ezt "ilyen fura üzenet formájában hozta a tudomásomra".

2021. aug. 8. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!