Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtual boxban, vagy dual...

Virtual boxban, vagy dual boottal fog jobban futni a Linux?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dual bootal, bár ma már lényegesen jobbak a hardveres virtualizáció miatt a virtuális gépek, mint régen, az igazi hardverrel nem veszik fel a versenyt.
2021. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dual boottal, hiszen Virtualboxban egyszerre 2 oprendszer futtatására kell az erőforrás, míg dualboot esetén minden csak a Linuxé.
2021. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

DualBOOT-ban jobban megy, ez tény


Viszont ha csak próbálgatni akarod, hogy melyik disztribúció lenne a Neked való, illetve nem akarod full élesben a gépen tudni, akkor VirtualBOX.


Ha elég erős a géped, akkor az alap dolgokat probléma nélkül viszi majd VBOX-ban is.


Utána, ha úgy gondolod, belevághatsz a DualBOOT megoldásba is.

2021. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A gépem szerintem elég erős:

I7 9750H

16 GB DDR 4 RAM

500 GB SSD

1 TB HDD

Igen, egyelőre csak próbálgatnám, Ubuntu-t tennék rá.

2021. aug. 8. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Live rendszer egy pendriveról.
2021. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk az Ubuntu pont nem fut semmin normálisan.
2021. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

#6 "Mondjuk az Ubuntu pont nem fut semmin normálisan."

Dehogynem.

Az, hogy te még ehhez sem értesz, az már más kérdés...

Az otthoni gépemen Linux Mint fut, ami eleve Ubuntu alapú. A munkahelyi gépemen szintén. A VPS-em Ubuntut futtat, és fut rajta web-, mail-, és FTP-szerver. Köszönik, mind a hárman jól érzik magukat, és rendesen futnak.

2021. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Dual boot. Hiszen úgy natívan fut, natívan pedig minden jobban fut, mint virtualizálva. (Feltéve persze, ha a hardvert támogatja, de Linuxnál ilyen probléma nincs.)

Persze, ez a szándékaidtól is függ. Ha csak egyszer-kétszer akarsz rajta kísérletezgetni, akkor azt mondom, nyugodtan telepítsd virtuálisan! De ha tényleg használni szeretnéd, én a natív futtatás mellett döntenék.

2021. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Elnézést, hogy azt mertem feltételezni, hogy az eredeti Ubuntu asztali verziójáról van szó. Csak tudod a kb 15 éves pályafutásom alatt még nem találkoztam annál rosszabbul optimalizált disztribúcióval, és szerintem mások is így vannak ezzel.
2021. aug. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7

Hasonlítsd már össze az Ubuntut egy Debiannal!

Az alap nem minden. A lényeg utána jön... (lásd pl. win 7 > win 8)

2021. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!