Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Firefox / Mozilla szándékosan...

Firefox / Mozilla szándékosan akar kiszúrni a felhasználókkal?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodik hozzá, hogy ne lehessen beállítani a menüsorok kompakt módját? 91-es verzióban megint alapbeállítás a menük könyvjelzők nagyon távol vannak egymástól. A 89-esben legalább be lehetett állítani:

browser.proton.contextmenus.enabled = false

browser.proton.enabled = false

browser.uidensity = 1

de most már ez sem segít.



2021. aug. 10. 21:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az a fejlesztési modell, amit a Chrome-tól lestek el, baromira nem hatékony. Folyamatosan hányják ki magukból az új verziókat, amikben persze semmi nincs rendesen letesztelve, és teljesen átgondolatlanul fejlesztgetnek, de muszáj, mert máskülönben nem tudnának félévente új főverziót kiadni.

Ettől persze még mindig a Firefox a legmegbízhatóbb böngésző, bár már komolyan elkezdtem nézegetni a SeaMonkeyt, ami azonos őstől származik, csak náluk nem vezették be ezt a debilis fejlesztési módszert.

2021. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

találtam rá megoldást, de azért hatalmas baromság a firefoxtól, hogy MINDENÁRON olyan akar lenni, mint egyes más böngészők.


C:\Users\lenovo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\********.default-release\chrome


könyvtárban a userChrome.css file-ba bemásolni ezt:



/* Bookmark and context menu spacing */

menupopup > menuitem, menupopup > menu {padding-block: 0px !important;}

/* Options menu spacing */

:root {--arrowpanel-menuitem-padding: 0px 0px !important;}

/* Disable rounded tabs */

.tab-background{border-radius: 0px 0px !important; margin-bottom: 0px !important;}



Ha nincs "chrome" alkönyvtár, akkor egy ilyen új könyvtárat kell létrehozni a C:\Users\lenovo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\********.default-release könyvtáron belül. És abban egy userChrome.css file-t létrehozni, és abba bemásolni a feni szöveget.

2021. aug. 14. 16:53
 3/25 anonim ***** válasza:

Köszi! Jó ezt tudni!

(legalábbis a következő verzió kiadásáig :( tartok tőle, lesz még meglepi)

2021. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
remélem, minden alkalommal a firefox fejlesztők orcájába lehet dörgölni majd ezután is, hogy nem akarunk Chrome-klónt. Ha azt akarnánk, akkor Chrome-ot használnánk.
2021. aug. 14. 21:21
 5/25 anonim ***** válasza:

Majd ha eljutnak megint azokba a mélységekbe, ahol már egyszer - hosszú évekkel ezelőtt - jártak, talán észbe kapnak.

Akkor váltottam FF-ról PaleMoon-ra, most újra adtam nekik egy esélyt, de megmaradt az alapértelmezettnek a PM. :( Ha valamiért chromium alapú kell, akkor meg inkább az EdgeDev.

2021. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Igen
2021. aug. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

#2

Tehát a '.default-release'-ben létrehozni egy sima 'chrome' (kisbetűvel) mappát, azon belül egy 'userChrome.css' mappát, és ebbe bemásolni a dolgokat? Jól értem?

Amúgy nekem két default-release van. Majd megpróbálom külön-külön is, és mindkettőben is megcsinálni, remélhetőleg jó lesz valahogy.

C:\Users\lenovo nálam nincs mondjuk, de gondolom, ugyanaz, ha a lenovo helyett a nevem van ott.

2021. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#7

c:\Users\_felhasználóneved_\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mstcszervel.default-release\chrome\userChrome.css

Tehát a xyz.default-release mappában egy chrome nevű mappa és abban egy userChrome.css nevű fájl.

2021. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

jogos a "lenovo" helyett természetesen másoknál más lehet, erre nem figyeltem a bemásoláskor.

ahogy a 8. válaszoló írta

2021. aug. 15. 10:44
 10/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm a segítséget, de nem jött össze...

Mindkét default-release mappában megcsináltam a leírtakat, és még így se változott semmi.

Mondjuk, abban nem vagyok biztos, hogy jól is csináltam.

A frissen gyártott chrome mappában készítettem egy új szöveges dokumentumot, elneveztem userChrome.css-nek, és belemásoltam a fenti dolgokat. Nem így kellett volna?

2021. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!