Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem fel az XP-t...

Hogyan telepítsem fel az XP-t egy új laptopra, ha van rajta alap operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Az alap op. rendszer a laptopon nem windows és nem Linux, nem tudom miylen, ehhez nem értek, de bootolásnál nem engedni az XP-t a partíció kezelésig, nem tudom formázni a winchestert.
2010. aug. 29. 14:46
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Milyen az a rendszer? attól függ... ha nagyon régi akkor töröld le, ha újabb az alap rendszer, akkor egyszerűen beteszed az op. rendszer cd-jét és törli a régi rendszert, az újat felteszi
2010. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Vagy szerezz be olyan XP-t amiben vannak integrálva SATA driverek, vagy integráld bele te magad (NLite segítségével), vagy kapcsold át a laptopod BIOS-ában a SATA kezelését Comaptible módra.
2010. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A laptop alap op. rendszeréről nem tudom elindítani a telepítést, olyan mintha az .exe számára ismeretlen kiterjesztés lenne, pedig olyan ez az alap rendszer mintha vmi windows lenne, de amugy elég új cuccnak tünik

Ezt a BIOS-ban SATA-s témát nem igazán értem... mi köze van ennek ehhez?

Amikor bootolnám az XP-t a betöltés során jön be a hibaüzenetes ablak, hogy az XP leállított a atelepítést vmi hiba miatt a számítógép érdekében, probléma megoldásként azt írja hogy töröljem partíciókat és a merelvemez kezelő programokat....

2010. aug. 29. 15:32
 4/26 anonim ***** válasza:

Itt van egy két kép

mond meg mejik hasonlitt az oprendszeredre

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a telepítő nem is fér hozzá a merevlemezhez,a hiányzó sata driver miatt.A legjobb szerintem is egy új telepítő lemez készítése lenne,amibe beleintegrálnád a drivert.

Mi a laptop pontos tipusa?

2010. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"mejik hasonlitt az oprendszeredre "


huhahuha,ha XP-t akar telepíteni,akkor az gondolom nem hasonlít a Windows 7-re.Leginkább az XP-re hasonlít.

/mit ittál ma délután?....:D /

2010. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
ja,hogy ami a gépen most van ok ok.....:)
2010. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ja és Windows 7-re nem gondoltál.Az felmenne rá gond nélkül.
2010. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

power a 4. linked 404 hibát ír, és képzeld a Win7-et meg az XP-t meg a Vistát képes vagyok feliserni :) de amugy a többire se hasonlít, mingyárt csinálok képet xD


Szóval SATA driver kéne... akkor azért mert az xp nem fér hozzá a winchesterhez mert satás? az egész gépem satás és itt nem volt hasonló probléma (amugy SP2vel, 3-al meg egy Blade Editionnal próbálkoztam eddig)

2010. aug. 29. 16:11
 10/26 A kérdező kommentje:

Így néz ki ez az op. rendszer:

[link]

[link]


ja és bekapcsoláskor semmi terméknevet nem látok

2010. aug. 29. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!