Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Firefox-ban (Windows10)...

Firefox-ban (Windows10) kattintásra fájl automatikus mentése?

Figyelt kérdés
Amikor a Firefox-ban le akarok menteni egy weboldalról egy (ZIP, vagy RAR) fájlt, akkor beadja a párbeszédablakot: Megnyitás, vagy Mentés. Ezt minden egyes letöltésnél be kell x-elnem, nincs "Minden ilyen fájllal ezt a műveletet végezze el" jelölőnégyzet. A Firefox beállításaiban nem tudok alapértelmezett műveleteknél új fájltípust hozzáadni. Hogyan tudnám mégis megoldani, hogy bizonyos kiterjesztésű fájlokat egyszerűen mentse le a linkre való kattintáskor, ne hozza be a párbeszédablakot?

2021. aug. 29. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A firefox beállításaiban ha az összes fájl esetén azt mondod neki hogy "mentés a következő helyre" nem megoldás, vagy ezt nem szeretnéd?

Esetleg a Firefox beállítások azon részénél ahol kiterjesztések szerint lehet állítani hogy mi történjen adott fájlok esetén, ott elképzelhető hogy megadható hogy "megnyitás" vagy "mentés". Viszont úgy tűnik, hogy globálisan csak az a két lehetőség van, hogy mindig kérdezze meg a fájlok mentési helyét, vagy "mentés a következő mappába" - és ekkor nem kérdez semmit hanem ment.

2021. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: A firefox beállításoknál vannak előre definiált kiterjesztések, amiknél lehet változtatni a műveletet, de speciel a zip és a rar nincs köztük és nem is tudok új típust hozzáadni a listához:

[link]

2021. aug. 29. 14:25
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a párbeszédablak ugrik fel, amin az áll, hogy a program felismerte, ez egy ZIP fájl, tehát nem egy számára felismerhetetlen bináris fájl:

[link]

2021. aug. 29. 14:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit csináltam, de közben megjelent a ZIP kiterjesztés a beállításoknál, azt már el tudom menteni
2021. aug. 29. 14:42
 5/5 A kérdező kommentje:

***

Meglett a megoldás, ha valakit érdekel:

Amikor megjelenik a párbeszédablak, hogy mit csináljon a fájllal (mentés, vagy megnyitás, vagy egyéb...), akkor ki kell jelölni a Mentést, majd alul a SHIFT billentyűt nyomva tartva kell az OK gombra kattintani. Ezután már a Firefox beállításaiban (általános lap, Alkalmazások rész) megjelenik az adott fájlkiterjesztés, ekkor be lehet állítani, hogy ezentúl automatikusan milyen műveletet végezzen el egy ilyen fájlra mutató link esetén. Én a mentést állítottam be, ezentúl ilyen fájlra kattintva automatikusan lementette a fájlokat a megadott letöltési könyvtárba.

2021. szept. 13. 10:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!