Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes a Linuxos AppImage...

Érdemes a Linuxos AppImage formátumú programokat használni? Kinek milyen tapasztalata van velük?

Figyelt kérdés
Szerintem borzasztóak! Sokkal lassabbak, mint a rendesen feltelepített programok, random kidob (bezáródik) a program "segmentation fault"-ra hivatkozva, elveszik a munkám, ha nem mentek gyakran. Például az új OpenShot 2.6.0 AppImage rettenetesen rosszul működik, a korábbi, Debian repoból telepített változata gyorsabb, és nem záródik be magától. Az AppImage viszont egy rémálom...

2021. aug. 29. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az OpenShot amúgy is szarul működik, de az AppImage legnagyobb baja, hogy nem azadott rendszerhez fordították, így lehetnek gondok. Én egy-két programot így használok, de ponthogy azért, mert a repóban levő verzió nem elég stabil. A legjobb lenne mindent helyben fordítani, csak nyilván ehhez nincs mind3nkinek türelme. Tehát az AppImage a a windozzos letöltött exe programokhoz hasonlít, azaz általában szar.
2021. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az Appimage-el van gond, az jól működik. Magával a programmal van gond.
2021. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdésre a válasz: szerintem akkor érdemes, ha máshogy nem érhető el. Vannak olyan szoftverek, amikből nincs bináris a repóban, se flatpak, se snap, és esetleg csak .tar.gz vagy Appimage. Én ebben az esetben az Appimage-t szoktam használni, nem szokott vele gond lenni.
2021. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!